ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΝΑΓ.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1-1... ΓΙΑΤΙ ΡΕ @@@@@ ΜΠΑΛΑ!!!

Ιαν 07, 2018

Γιατί ρε Π@@@Η μπάλα έπαιξες τέτοιο παιχνίδι!!!
Γιατί σήμερα αυτό που συνέβη στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών επιβεβαίωσε τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου που λέει όταν χάνεις τα άχαστα στο τέλος το πληρώνεις. Ήταν o άγραφος νόμος που ανάγκασε τον Σέρβο προπονητή, Ίβιτσα Όσιμ, να αποκαλέσει την μπάλα Π@@@η. Και ο Πανσερραϊκός σήμερα έχaσε πραγματικά τα άχαστα. Δοκάρι(κεφαλιά Γκούρτσα), χαμένο πέναλτι(δοκάρι), χαμένες τεράστιες ευκαιρίες, με τον πρώτο του σκόρερ και αρχηγό τον Δημήτρη Γκούρτσα να μην μπορεί να βρει δίχτυα. Να μην έχει κινδυνέψει σε κανέναν σημείο του αγώνα... και σε νεκρό χρόνο(αφού είχε περάσει και ο χρόνος των καθυστερήσεων), να δέχεται από άπιαστο φάουλ του Πλαβούκου την ισοφάριση.

Βέβαια από την άλλη επιβεβαιώνεται και ο άτυπος τίτλος του ποδοσφαίρου, ως Βασιλιά το σπορ, αφού το ποδόσφαιρο είναι συναρπαστικό και απρόβλεπτο.
Και όμως όλα σήμερα όλα ξεκίνησαν ιδανικά για τον Πανσερραϊκό, αφού από πολύ νωρίς πήρε κεφάλι στο σκορ και στο πρώτο ημίχρονο μετά το 20λεπτο ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο, αφού ήταν συνέχεια μπροστά έχασε τεράστιες ευκαιρίες(Γκούρτσας, Pαπουτσογιανόπουλος, Τσαμούρης) για γκολ και σύμφωνα με την ροή του αγώνα ήταν θέμα χρόνου να το πετύχει. Βέβαια το γκολ, το πέτυχε ο Πανσερραϊκός, στην φάση του 36’, όμως ο πρώτος βοηθός από την Φλώρινα(Νίκος Δημόπουλος) δεν το είδε, υποθέτουμε ότι έχασε την φάση, και δεν έδειξε το γκολ αφού η μπάλα μετά την κεφαλιά του Γκούρτσα πέρασε την γραμμή του τέρματος παρά την απόκρουση του Γκέκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν μια φλύαρη υπεροχή, αφού οι γηπεδούχοι έδωσαν μέτρα στο γήπεδο, όμως τα Λιοντάρια ήταν αυτά που έβγαιναν πολύ επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις και έχασαν και πάλι πολλές ευκαιρίες για γκολ με αποκορύφωμα το μεγάλο τετ α τετ του Γκούρτσα που απέκρουσε ο Γκέκας, αλλά και το πέναλτι που και πάλι ο Γκούρτσας ξεγέλασε μεν τον αντίπαλο πορτιέρο, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, αφού κτύπησε στο δεξί δοκάρι και διαγράφοντας μια περίεργη πορεία, πίσω από την πλάτη του πορτιέρο και παράλληλη προς τη γραμμή του τέρματος και κατέληξε άουτ από την απέναντι μεριά.
Το δεύτερο γκολ δεν ήρθε ποτέ και το άγχος για τη νίκη βάρυνε τόσο πολύ στα πόδια των παικτών του Πανσερραϊκού που μη έχοντας στον πάγκο και τον προπονητή τους, Περικλή Αμανατίδη(αποβλήθηκε στη φάση του 36'), υπέπεσαν σε ατομικά λάθη, ένα από αυτά έδωσε ένα στημένο σε ιδανική θέση στους Θεσσαλούς που το μετέτρεψαν σε γκολ και δραπέτευσαν με ένα πόντο χρυσάφι από τις Σέρρες, τον πρώτο τους εκτός έδρας.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ LIVE...

Παρακολουθήστε Λεπτό Προς Λεπτό τον αγώνα του Πανσερραϊκού κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας, στην προσπάθεια των Κόκκινων να επιστρέψουν στις επιτυχίες για να μπουν με το δεξί στο 2018. Ένα παιχνίδια που διεξάγεται σήμερα Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018, στι1 15:00, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής.

sotos 2

LIVE...  LIVE...  LIVE...  LIVE...

Καλή Χρονιά Χρόνια Πολλά από το Δημοτικό Γήπεδο Σερρών. Ξεκίνησε το παιχνίδι...

02' Δυνατά ξεκίνησαν και οι δύο ομάδες με τον Πανσερραϊκό να κάνει αισθητή την παρουσία του στα αντίπαλα καρέ όταν ο Δούμτσιος από δεξιά μπήκε στην περιοχή, έβγαλε παράλληλη σέντρα, και ο Καρίκι στην προσπάθεια του να αποκρούσει έστειλε την μπάλα προς την εστία του αλλά ο Γκέκας πορτιέρο των φιλοξενούμενων απέκρουσε και απεσόβησε τον επερχόμενο κίνδυνο.

08' 1-0 ΓΚΟΛ !!!!! ο Πόζογλου. Ο Σερραιος επιθετικός μετά από πάσα βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας των Θεσσαλών και με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας από πολύ νωρίς προβάδισμα στα λιοντάρια.

10' Εναέριο ανάποδο ψαλίδι του Σουντούρα μπλοκάρει σταθερά ο Ρίστιτς

15' Ένα καλό επιθετικό 2λεπτο για τους Θεσσαλούς επέφερε τρία διαδοχικά κόρνερ τα οποία δεν πρόσφεραν κάτι ουσιαστικό

20' Ανοιχτό και ωραίο παιχνίδι παρακολουθούμε στο Δημοτικό με τον Πανσερραϊκό να έχει το ψυχολογικό πλεονέκτημα μετά το 1-0 που πέτυχε και να έχει την εδαφική υπεροχή και πριν δύο λεπτά (18') με τον Δούμτσιο ο οποίος έπιασε δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή που μπλόκαρε ο Γκέκας

35' Ενα επιθετικό κρεσέντο του Πανσερραϊκού στο τελευταίο πεντάλεπτο είχε τρεις μεγάλες ευκαιρίες ( 31' Ο Παπουτσογιαννόπουλος έπιασε σουτ ένα μέτρο πίσω από το πέναλντι αλλά έστειλε την μπάλα απελπιστικά ψηλά άουτ, 32' ΔΟΚΑΡΙ με τον Γκούρτσα μετά από σέντρα του Στέβιτς, ο Σερραίος φορ έπιασε κεφαλιά η οποία χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ, 33' Διαγώνιο πλασέ του Παπουτσογιαννόπουλο από τα αριστερά της περιοχής απέκρουσε ο Γκέκας)

36' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ !! Το επιθετικό κρεσέντο του Πανσερραϊκού συνεχίζεται με τους γηπεδούχους να είναι απόλυτοι κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο και μετά από φάση διαρκείας ο Γκούρτσας από την μικρή περιοχή και αριστερά έπιασε κεφαλιά με τον Γκέκα να αποκρούει πάνω από την γραμμή και με τους Σερραίους να διαμαρτύρονται έντονα ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή και ότι έπρεπε να μετρήσει το γκολ. Από την θέση που είμαστε φάνηκε ότι η μπάλα πέρασε καθαρά την γραμμή. Στη φάση αυτή ο προπονητής των Σερραίων διαμαρτυρήθηκε έντονα στον πρώτο βοηθό με αποτέλεσμα να αποβληθεί από τον αγωνιστικό χώρο και να παρακολουθεί την συνέχεια του παιχνιδιού από την καταπακτή του γηπέδου.

39' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!! πλασέ του Τσαμούρη από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

42' Κεφαλιά του Τσελεπίδη η μπάλα περνάει δεξιά από το κάθετο δοκάρι.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

52' Δυνατό σουτ του Τζέκου λίγο έξω από την περιοχή , η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

60' ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΝΤΙ (ΔΟΚΑΡΙ)  Σε γρήγορη επίθεση του Πανσερραικού ο Πόζογλου από δεξιά έβγαλε σέντρα, η μπάλα σταμάτησε σε χέρι αμυνόμενου και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα του πέναλντι. Το πέναλντι ανέλαβε να εκτελέσει ο Γκούρτσας, ο οποίος ναι μεν ξεγέλασε τον Γκέκα αλλά χτύπησε η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι και πέρασε βασανιστικά παράλληλα στην γραμμή του τέρματος και κατέληξε από την άλλη πλευρά άουτ.

69' Σουτ του Δούμτσιου, η μπάλα ψηλά άουτ

70' Ο Κονέ στη θέση του Χατζάρα

79' Σιάκκας στη θέση του Ρούτση

80' Παπαευθυμίου στη θέση του Τζέκου

82' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!! Αντεπίθεση για τα λιοντάρια. Ο Γκούρτσας μετά από πάσα του Πόζογλου βγήκε μόνος του απέναντι από τον Γκέκα αλλά το πλασέ που επιχείρησε απέκρουσε εντυπωσιακά ο γκολκιπερ των Θεσσαλών με τον Σερραίο φορ να μην μπορεί να τον νικήσει ούτε σε αυτή την φάση

85' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ωραία συνολική προσπάθεια των φιλοξενούμενων που μετά από πολλές εναλλαγές την μπάλας αυτή έφτασε στον αφύλαχτο Παπαευθυμίου, ο οποίος μέσα από  την περιοχή και αριστερά επιχείρησε πλασέ αλλά με τάκλιν αυτοθυσίας ο Τσελεπίδης απέκρουσε

89' Σουτ του Σουντούρα, απέκρουσε ο Ρίστιτς

90' ο Βοσκόπουλος στη θέση του Πόζογλου

93' 1-1 ΓΚΟΛ Ο Πλαβούκος. Με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ ο Πλαβούκος έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι στο δοκάρι και στην συνέχεια να καταλήξει στα δίχτυα του Ρίστιτς, στην απόλυτη ψυχρολουσία στο Δημοτικό Γηπεδο Σερρών

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Περ. Αμανατίδης): Ρίστιτς, Τσαμούρης, Τσελεπίδης, Στέβιτς, Ιωαννίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Τσιμίκας, Ρούτσης, Πόζογλου, Δούμτσος, Γκούρτσας

ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ(Γ. Βαζάκας): Γκέκας, Κωνσταντινόπουλος, Θεοδωράκης, Ρουσάκης, Καρίκι, Σταματάκης, Σουντούρα, Πλαβούκος, Χατζάρας, Μπιτέλης, Τζέκος