Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Κυριακή, 03 Ιούνιος 2018
Σε δέκα περίπου μέρες, στη Ρωσία, αρχίζει η Μεγάλη γιορτή του παγκόσμιου ποδοσφαίρου, το Μουντιάλ ποδοσφαίρου 2018. Η σέντρα θα δοθεί την Πέμπτη 14 Ιουνίου, στις 18:00, στον αγώνα Ρωσίας-Αιγύπτου και η γιορτή θα ολοκληρωθεί στις 15 Ιουλίου, στις 18:00, με την διεξαγωγή του Μεγάλου Τελικού. Συμμετέχουν 32 ομάδες χωρισμένες σε 8 ομίλους των 4 ομάδων και την πρόκριση για τα νοκ άουτ παιχνίδια θα πάρουν οι δύο πρώτοι ανά όμιλο.
GOAL CAFE
 
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
 
Πέμπτη 14/6
Ρωσία – Σαουδική Αραβία......5-0 (2-0)
Σκόρερ: 12' Γκαζίνσκι, 43', 90+1' Τσερίσεφ, 71' Τζιούμπα, 90+4' Γκολόβιν
 
Παρασκευή 15/6
Αίγυπτος – Ουρουγουάη........0-1 (0-0)
Σκόρερ: 89' Χιμένες
Μαρόκο – Ιράν......................0-1 (0-0) 
Σκόρερ: 90+5'(αυτογκόλ) Μπουχαντούζ
Πορτογαλία – Ισπανία...........3-3 (2-1)
Σκόρερ: 4'(π),44',88' Ρονάλντο - 24',55' Ντα Κόστα, 58' Νάτσο
 
Σάββατο 16/6
Γαλλία – Αυστραλία..............2-1 (0-0) 
Σκόρερ: 58'(π) Γκριεζμάν, 80' Πογκμπά - 62'(π) Τζέντινακ
Αργεντινή – Ισλανδία..........1-1 (1-1)
Σκόρερ: 19' Αγκουέρο - 23' Φινμπόγκασον
Περού – Δανία.....................0-1 (0-0) 
Σκόρερ: 59' Πούλσεν
Κροατία – Νιγηρία...............2-0 (1-0)
Σκόρερ: 23' (αυτογκόλ) Ατέμπο, 71'(π) Μόντριτς
 
Κυριακή 17/6
Κόστα Ρίκα – Σερβία...........0-1 (0-0) 
Σκόρερ: 56' Κολάρωφ
Γερμανία – Μεξικό..............0-1 (0-1)
Σκόρερ: 35' Λοσάνο
Βραζιλία – Ελβετία.............1-1 (1-0)
Σκόρερ: 20' Κουτίνιο - 50' Ζούμπερ
 
Δευτέρα 18/6
Σουηδία – Νότια Κορέα......1-0 (0-0)
Σκόρερ: 65'(π) Γκράνβιστ  
Βέλγιο – Παναμάς..............3-0 (0-0)
Σκόρερ: 46' Μέρτενς, 69',75' Λουκάκου
Τυνησία – Αγγλία...............1-2 (1-1)
Σκόρερ:35'(π) Σασί - 11', 90+1' Κέιν 
 
Τρίτη 19/6
Κολομβία – Ιαπωνία...........1-2 (1-1)
Σκόρερ:39' Κιντέρο - 5'(π) Καγκάβα, 73' Οσάκο
Πολωνία – Σενεγάλη...........1-2 (0-1)
Σκόρερ: 85' Κρικόβιακ - 37' (αυτογκόλ)Τσιόνεκ, 60' Ντιάγκ
Ρωσία – Αίγυπτος...............3-1 (0-0)
Σκόρερ: 47'(αυτογκόλ)Φατί, 59' Τσερίσεφ, 62' Τζιούμπα - 73'(π) Σαλάχ 
 
Τετάρτη 20/6
Πορτογαλία – Μαρόκο........1-0 (1-0)
Σκόρερ: 4' Ρονάλντο
Ουρουγουάη–Σ. Αραβία.....1-0 (1-0)
Σκόρερ: 23' Σοάρες
Ιράν – Ισπανία..................0-1 (0-0)
Σκόρερ: 54' Ντιέγκο Κόστα
 
Πέμπτη 21/6
15:00 Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
18:00 Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
21:00 Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
 
Παρασκευή 22/6
15:00 Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
18:00 Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00 Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
 
Σάββατο 23/6
15:00 Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
18:00 Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00 Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
 
Κυριακή 24/6
15:00 Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00 Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
21:00 Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
 
Δευτέρα 25/6
17:00 Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
17:00 Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00 Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
21:00 Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
 
Τρίτη 26/6
17:00 Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
17:00 Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)
21:00 Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00 Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)
 
Τετάρτη 27/6
17:00 Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
17:00 Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
21:00 Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00 Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
 
Πέμπτη 28/6
17:00 Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
17:00 Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
21:00 Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
21:00 Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
GOAL CAFE
 
Δείτε ποιοι είναι οι 8 όμιλοι του Μουντιάλ 2018:
 
1ος όμιλος: 
ΡΩΣΙΑ, ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ, ΑΙΓΥΠΤΟΣ, ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ
2oς όμιλος: 
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ, ΙΣΠΑΝΙΑ, ΜΑΡΟΚΟ, ΙΡΑΝ
3ος όμιλος: 
ΓΑΛΛΙΑ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ, ΠΕΡΟΥ, ΔΑΝΙΑ
4ος όμιλος: 
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, ΙΣΛΑΝΔΙΑ, ΚΡΟΑΤΙΑ, ΝΙΓΗΡΙΑ
5ος όμιλος: 
ΒΡΑΖΙΛΙΑ, ΕΛΒΕΤΙΑ, ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ, ΣΕΡΒΙΑ
6ος όμιλος: 
ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΜΕΞΙΚΟ, ΣΟΥΗΔΙΑ, ΝΟΤΙΟΣ ΚΟΡΕΑ
7ος όμιλος: 
ΒΕΛΓΙΟ, ΠΑΝΑΜΑΣ, ΤΥΝΗΣΙΑ, ΑΓΓΛΙΑ
8ος όμιλος: 
ΠΟΛΩΝΙΑ, ΣΕΝΕΓΑΛΗ, ΚΟΛΟΜΒΙΑ, ΙΑΠΩΝΙΑ
 
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΝΟΚ ΑΟΥΤ ΑΓΩΝΩΝ
 
Σάββατο 30/6
17:00: Νικητής 3ου ομίλου – Δεύτερος 4ου ομίλου (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
21:00: Νικητής 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
 
Κυριακή 1/7
17:00: Νικητής 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00: Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
 
Δευτέρα 2/7
17:00: Νικητής 5ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
21:00: Νικητής 7ου ομίλου – Δεύτερος 8ου ομίλου  (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
 
Τρίτη 3/7
17:00: Νικητής 6ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Νικητής 8ου ομίλου – Δεύτερος 7ου ομίλου (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
 
Παρασκευή 6/7
17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
 
Σάββατο 7/7
17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
 
Τρίτη 10/7
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
 
Τετάρτη 11/7
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
 
Σάββατο 14/7
17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
 
Κυριακή 15/7
18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
 
«Ο Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του για την αγωνιστική περίοδο 2018-19 με τους αθλητές: Απόστολο Τζουμαϊλή, Παναγιώτη Δεληγιάννη και Αριστοτέλη Μητρούδη.
Και οι τρεις καλαθοσφαιριστές χαίρουν της εκτίμησης της διοίκησης του “τριφυλλιού” και αποτελούν πολύτιμα εργαλεία στα χέρια του προπονητή της ομάδας, Γιάννη Μπουτάκογλου».
 
Κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ
Η Αναγέννηση του Νέου Πετριτσίου νίκησε με 3-2 στον αγώνα κατάταξης τη Δόξα Παλαιοκώμης, κατέλαβε την 5η θέση της ενιαίας κατάταξης στην Β’ κατηγορία και περιμένει να δει αν αυτή η θέση θα σημάνει και την άνοδο στην Ανώτερη. Βέβαια με όλα αυτά που ακούγονται στις ποδοσφαιρικές πιάτσες, για ομάδες που δεν θα δηλώσουν φέτος συμμετοχή, πολύ πιθανό όχι μόνο η νικήτρια αλλά και η ηττημένη του σημερινού αγώνα να πάρει το εισιτήριο ανόδου στην Ανώτερη κατηγορία.
Όσον αφορά τον σημερινό αγώνα η ομάδα του Νέου Πετριτσίου προηγήθηκε με 3-0 με 2 γκολ του Καραμάνοφ(24’ & 29’) και ένα του Δήμου(65’) και λίγο έλειψε να κάνει τα εύκολα δύσκολα, αφού στην εκπνοή το παιχνίδι απέκτησε νέο ενδιαφέρον, καθώς με δυο γκολ στο τέλος(83’ Μωυσίδης, 90+ Ζιάγκας-Αυτογκόλ), οι Μαυραετοί της Παλαιοκώμης, πλησίασαν στο γκολ(3-2) και έψαχναν χρόνο για να ισοφαρίσουν και να οδηγηθούν στην παράταση, αλλά δεν τα κατάφεραν.
 
Κατηγορία ΕΠΣΣ
Επενδύει στο μέλλον της η Ξάνθη που υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο με τον κορυφαίο σκόρερ του πρωταθλήματος Κ17 της Super League, τον 17χρονο στράικερ Γιάννη Φάκη.
Ο ταλαντούχος Σερραίος επιθετικός που αποκτήθηκε το καλοκαίρι απο τον ΠΟΣ 2000 οπού είχε εντυπωσιάσει πετυχαίνοντας 17 γκολ, σκοράροντας παράλληλα ακόμη 15 με την φανέλα της Μεικτής ομάδας της ΕΠΣ Σερρών. Βλέποντας αυτά κινήθηκε αστραπιαία ο Νίκος Κεχαγιάς που εντόπισε το “ακατέργαστο διαμάντι” και έκρινε πως έχει να δώσει πολλά.
Με τον  17χρονο στράικερ να επιβεβαιώνει απο την πρώτη κιόλας χρονιάς το ταλέντο του, σημειώνοντας 23 τέρματα με την φανέλα της Κ17 του ΑΟΞ, ενώ κέρδισε την κλήση του και στην Εθνική οπού επίσης σκόραρε. Παράλληλα να σημειώσουμε πως ο Φάκης την φετινή χρονιά πέρα απο την εξαιρετική πορεία της Κ17 και τις δικές του εξαιρετικές επιδόσεις αναδείχτηκε και πρωταθλητής Ελλάδας με την ομάδα του 2ου ΓΕΛ Ξάνθης.
Η Ξάνθη πιστή στην  παράδοση της να παράγει ταλέντα και να τα αξιοποιεί έσπευσε να υπογράψει επαγγελματικό συμβόλαιο με τον 17χρονο ταλαντούχο επιθετικό τον οποίο πιστεύουν πολύ στον σύλλογο. Άλλωστε και ο ίδιος έδειξε πως μιλάμε για ένα παιδί που δουλεύει συνεχώς και μέσα σε ένα χρόνο έχει επιδείξει φανταστική βελτίωση και πειθαρχία.
πηγή: sportsaddict.gr
 

Prev Next
ΤΣΙΡΩΝΑΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ-ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΩΝ-ΖΩΟΤΡΟΦΕΣ-ΓΕΩΡΓΙΚΑ ΕΦΟΔΙΑ & ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-ΟΡΥΚΤΕΛΑΙΑ- ΜΕΣΟΡΑΧΗ ΣΕΡΡΩΝ, ΤΗΛ.: 2324022873, 2324020110, 6944740126, 6971804152
Le@rn it... ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ...
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
KENNEDY - GASTRO & COFFEE BAR - SERRES
ΒΛΑΧΟΣ Δ. ΣΩΤΗΡΗΣ - ΧΡΩΜΑΤΑ - Παλαιολόγου 13 & Κιλκίς (γωνία) - Σέρρες - Τηλ. 23210 39431
ΚΑΦΕ ΜΠΑΡ 1800
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
Μαθητοδρόμιο και…πέτυχες!!!
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
BP Μανάφης στις Σέρρες: Δημιούργησε σαν πραγματικός MasterChef!
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
ΟΠΤΙΚΑ - ΗΛΙΑΣ ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ - Λ. ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ 18, ΣΕΡΡΕΣ - ΤΗΛ: 23210 23124 - 6936 903 511
ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΕΛΗΣ Α.Ε. - ΟΠΙΣΘΕΝ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟΥ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ – ΣΕΡΡΕΣ- ΤΗΛ.: 23210 46497
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
EVOLUTION, ΠΙΠΙΛΙΟΣ Χ.-ΡΑΠΤΗΣ Β. Ο.Ε. - Μεραρχίας 163 - Σέρρες. Τηλ.: 2321115688
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
BP Autogas Serres Manafis... ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ... ΜΕ 9 ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ!!!
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895
ΚΡΕΑΤΑΓΟΡΑ "ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ" - ΒΑΣΙΛΗΣ & ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΙΩΤΗΣ - ΣΠΕΤΣΩΝ & ΚΟΜΝΗΝΩΝ(γωνία) - ΣΕΡΡΕΣ,Τηλ.: 23210 50003 - 6997151187-6986238104
www.serresgoal.gr - FOTO KLIK - Εθν. Αντίστασης 5 (πλατεία Ελευθερίας) - Σέρρες- Τηλ.: 23210 23131

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΡΩΣΙΑ 2018… ΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΟΥΝΤΙΑΛ!!

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Ιούνιος 2018 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΝΕΑ ΣΧΟΛΗ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ...

Ιουν 06, 2018

ΝΕΑ ΣΧΟΛΗ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ...

Η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Σερρών βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακο...