ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ: ΟΙ ΕΠΙΚΥΜΡΩΜΕΝΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ

Ιουλ 05, 2013

AMMOYDIA_protatliths_2013
(Ο Πρώτος των Πρώτων στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών ήταν ο Ηρακλής Αμμουδιάς)
Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σερρών φφού τελείωσαν οι αγώνες των τοπικών Πρωταθλημάτων Α΄, Β΄ και Γ΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας και δεν εκκρεμούν αποφάσεις από ένδικα μέσα, το ∆.Σ. της Ε.Π.Σ. Σερρών αφού έλαβε υπόψη τα τελικά αποτελέσματα των αγώνων των Πρωταθλημάτων αυτών και των αγώνων PLAY OFF και PLAY OUT προβαίνει στην βαθμολογική κατάταξη των Σωματείων κατά ΟΜΙΛΟ και στην τελική κατάταξη κατά Κατηγορία για την περίοδο 2012-2013 και επικυρώνει τους βαθμολογικούς αυτούς πίνακες σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ:
.
Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ 64
2. ΗΡΑΚΛΚΗΣ ΧΕΙΜΜΑΡΟΥ 57
3. ΔΟΞΑ ΜΕΛΕΝΙΚΙΤΣΙΟΥ 51
4. ΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ 48
5. ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΩΝ 44
6. Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣ 41
7. ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΡΜΟΠΗΓΗΣ 36
8. ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΙΜΝΟΧΩΡΙΟΥ 35
9. ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΑΣ 35
10. ΑΡΗΣ ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟΥ 32
11. ΑΣΤΡΑΠΗ ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟΥ 30
12. ΝΙΚΗ ΧΡΙΣΤΟΥ 25
13. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ 12
14. ΣΤΡΥΜΩΝ ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟΥ 1
.
Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α.Ε.ΧΡΥΣΟΥ 66
2. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΨΥΧΙΚΟΥ 60
3. ΑΣΤΗΡ ΠΕΠΟΝΙΑΣ 47
4. ΑΣΠΙΣ ΔΡΑΒΗΣΚΟΥ 47
5. ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ 47
6. ΠΗΓΑΣΟΣ ΣΕΡΡΩΝ 44
7. Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ 43
8. ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ Ν.ΣΟΥΛΙΟΥ 39
9. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΙΒΗΡΩΝ 36
10. ΚΟΠΑΤΣΙΑΝΟΣ ΒΕΡΓΗΣ 35
11. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΤΟΥΜΠΑΣ 19
12. Κ.Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ 18
13. ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ 17
14. ΑΝΑΤΟΛΗ ΣΕΡΡΩΝ -5
Με βάση τα αποτελέσματα των αγώνων PLAY OFFS και PLAY OUT μεταξύ των
σωματείων της Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ, τα σωματεία κατατάσσονται τελικά σε ενιαία κατηγορία για την περίοδο 2012-2013 ως εξής:
.
ΕΝΙΑΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ
2. ΗΡΑΚΛΚΗΣ ΧΕΙΜΜΑΡΟΥ
3. Α.Ε.ΧΡΥΣΟΥ
4. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΨΥΧΙΚΟΥ
5. ΔΟΞΑ ΜΕΛΕΝΙΚΙΤΣΙΟΥ
6. ΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ
7. ΑΣΤΗΡ ΠΕΠΟΝΙΑΣ
8. ΑΣΠΙΣΔΡΑΒΙΣΚΟΥ
9. ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ
10. ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΩΝ
11. ΠΗΓΑΣΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
12. Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ
13. Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣ
14. ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ Ν.ΣΟΥΛΙΟΥ
15. ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΡΜΟΠΗΓΗΣ
16. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΙΒΗΡΩΝ
17. ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΙΜΝΟΧΩΡΙΟΥ
18. ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΑΣ
19. ΚΟΠΑΤΣΙΑΝΟΣΒΕΡΓΗΣ
20. ΑΡΗΣ ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟΥ
21. ΑΣΤΡΑΠΗ ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟΥ
22. ΝΙΚΗ ΧΡΙΣΤΟΥ
23. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣΤΟΥΜΠΑΣ
24. Κ.Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ
25. ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ
26. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ
27. ΣΤΡΥΜΩΝ ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟΥ
28. ΑΝΑΤΟΛΗ ΣΕΡΡΩΝ
.
Με βάση τη σχετική προκήρυξη και της παραπάνω τελικής κατάταξης των σωματείων της Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ:
1. Πρωταθλήτρια της Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ για την περίοδο 2012-2013 ανακηρύσσεται η ομάδα του σωματείου ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ η οποία ύστερα από τους αγώνες που έδωσε για άνοδο στη νέα Γ΄ Εθνική με ΕΠΣ Δράμας και ΕΠΣ Μακεδονίας, δεν κατάφερε να ανέλθει και παρέμεινε στην Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
2. Τα τελευταία ΕΝΝΕΑ (9) σωματεία της τελικής κατάταξης
1)ΑΡΗΣ ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟΥ
2) ΑΣΤΡΑΠΗ ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟΥ
3)ΝΙΚΗ ΧΡΙΣΤΟΥ
4)ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΤΟΥΜΠΑΣ
5)Κ.Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ
6)ΑΡΗΣΠΡΩΤΗΣ
7)ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ
8)ΣΤΡΥΜΩΝ ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟΥ
9)ΑΝΑΤΟΛΗ ΣΕΡΡΩΝ υποβιβάζονται στην Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ και καταλαμβάνουν τις ΕΝΝΕΑ (9) πρώτες θέσεις.
3. Η σειρά κατάταξης μεταξύ των σωματείων ΚΟΠΑΤΣΙΑΝΟΣ ΒΕΡΓΗΣ και ΑΡΗΣ ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟΥ για την 19η και 20η θέση αντίστοιχα καθορίστηκε κατόπιν αγώνα κατάταξης
4. Από τις ομάδες που δεν παρουσιάστηκαν να αγωνισθούν σε αγώνα ή αγώνες που ορίστηκαν ή παραιτήθηκαν από αγώνα ή αγώνες ή από τους υπόλοιπους αγώνες του Πρωταθλήματος 2012-2013,σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ, εκτός των άλλων,  αφαιρούνται ΔΥΟ (2) βαθμοί από κάθε αγώνα και μέχρι ΤΡΕΙΣ (3) αγώνες συνολικά από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος και ΔΥΟ (2) βαθμοί από κάθε αγώνα και μέχρι ΤΡΕΙΣ (3) αγώνες συνολικά από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος (2013- 2014) όπως παρακάτω
i. Από το σωματείο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ αφαιρούνται ΔΥΟ (2) βαθμοί από τη
βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος 2012-2013 και ΔΥΟ (2) βαθμοί από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος 2013-2014 ΕΠΕΙΔΗ δεν παρουσιάστηκε να αγωνισθεί στον αγώνα ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΙΜΝΟΧΩΡΙΟΥ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ της 23/02/13 σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο 21)
ii. Από το σωματείο ΑΝΑΤΟΛΗ ΣΕΡΡΩΝ αφαιρούνται συνολικά ΕΞΙ (6) βαθμοί από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος 2012-2013 και ΕΞΙ (6) βαθμοί από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος 2013-2014 ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ από τους υπόλοιπους αγώνες της τρέχουσας Αγωνιστικής Περιόδου σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ
.
Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΑΣΟΧΩΡΙΟΥ 76
2. ΑΡΗΣ ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙΟΥ 68
3. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙΟΥ 63
4. ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΩΠΟΥ 61
5. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 60
6. ΣΑΛΑΜΙΣ ΓΟΝΙΜΟΥ 58
7. Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΑΓΚΙΣΤΡΟΥ 56
8. ΟΡΦΕΑΣ ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΩΝ 47
9. ΔΟΞΑ ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙΟΥ 35
10. Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΚΑΣΤΑΝΟΥΣΑΣ 33
11. ΑΚΡΙΤΑΙ ΚΑΠΝΟΦΥΤΟΥ 31
12. ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΕΙΑΣ 31
13. ΑΚΡΙΤΙΚΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΣΙΝΤΙΚΗΣ 29
14. ΔΟΞΑ ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ 26
15. ΤΡΙΕΘΝΗΣ ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΩΝ 10
16. ΛΙΒΑΔΙΑΚΟΣ ΛΙΒΑΔΙΑΣ 9
.
Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ Κ.ΔΕΝΔΡΩΝ 70
2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ 63
3. ΛΑΪΛΙΑΣ ΟΡΕΙΝΗΣ 60
4. ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ 57
5. Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΓΕΦΥΡΟΥΔΙΟΥ 54
6. ΦΩΣΤΗΡ ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑΣ 54
7. ΠΟΝΤΙΟΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑΣ 49
8. ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙΟΥ 40
9. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΛ-ΛΒΔΧ 39
10. ΔΟΞΑ Κ.ΚΑΜΗΛΑΣ 37
11. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 34
12. ΔΟΞΑ ΤΡΙΑΔΑΣ 34
13. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ Α.Ε. 33
14. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΝΙΚΟΚΛΕΙΑΣ 30
15. ΑΣΠΙΣ ΤΕΡΠΝΗΣ 22
16. ΠΑΟΚ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ -2
.
Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 88
2. ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΟΒΡΥΣΗΣ 75
3. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑΣ 70
4. ΑΣΤΗΡ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΣΕΡΡΩΝ 65
5. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣΒΑΛΤΟΤΟΠΙΟΥ 55
6. ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ 51
7. ΠΑΟΚ ΤΡΑΓΙΛΟΥ 39
8. ΟΙΝΟΥΣΙΑΚΟΣ ΟΙΝΟΥΣΑΣ 34
9. ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡΡΩΝ 34
10. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΠΤΑΜΥΛΩΝ 31
11. ΠΑΟΚ ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΥ 26
12. ΔΟΞΑ Ν.ΜΠΑΦΡΑΣ 26
13. Μ.Γ.Σ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ 25
14. ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡΡΩΝ 22
15. ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑΣ 16
16. ΝΙΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ 11
Με βάση τα αποτελέσματα των αγώνων PLAY OFF και των αγώνων κατατάξεως μεταξύ των σωματείων που κατέλαβαν τις αντίστοιχες θέσεις σε κάθε ένα από τους ΤΡΕΙΣ (3) ΟΜΙΛΟΥΣ της Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ, τα σωματεία κατατάσσονται τελικά σε ενιαία κατηγορία για την περίοδο 2012-2013 ως εξής:
.
ΕΝΙΑΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
2. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΑΣΟΧΩΡΙΟΥ
3. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ Κ.ΔΕΝΔΡΩΝ
4. ΑΡΗΣ ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙΟΥ
5. Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΓΕΦΥΡΟΥΔΙΟΥ
6. ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΟΒΡΥΣΗΣ)
7. ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΩΠΟΥ
8. ΑΣΤΗΡ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΣΕΡΡΩΝ
9. ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣΣΕΡΡΩΝ
10. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑΣ
11. ΛΑΪΛΙΑΣ ΟΡΕΙΝΗΣ
12. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΛΤΟΤΟΠΙΟΥ
13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ
14. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙΟΥ
15. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
16. ΣΑΛΑΜΙΣ ΓΟΝΙΜΟΥ
17. Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΑΓΚΙΣΤΡΟΥ
18. ΦΩΣΤΗΡ ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑΣ
19. ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ
20. ΠΟΝΤΙΟΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑΣ
21. ΟΡΦΕΑΣ ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΩΝ
22. ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙΟΥ
23. ΠΑΟΚ ΤΡΑΓΙΛΟΥ
24. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΛ-ΛΒΔΧ
25. ΔΟΞΑ Κ.ΚΑΜΗΛΑΣ
26. ΔΟΞΑ ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙΟΥ
27. ΟΙΝΟΥΣΙΑΚΟΣ ΟΙΝΟΥΣΑΣ
28. ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡΡΩΝ
29. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
30. ΔΟΞΑ ΤΡΙΑΔΑΣ
31. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ ΑΘΛ ΕΝΩΣ (ΠΑΕ
34. ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΕΙΑΣ
32. Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΚΑΣΤΑΝΟΥΣΑΣ
33. ΑΚΡΙΤΑΙ ΚΑΠΝΟΦΥΤΟΥ
35. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣΕΠΤΑΜΥΛΩΝ
36. ΑΚΡΙΤΙΚΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΣΙΝΤΙΚΗΣ
37. ΠΑΟΚ ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΥ
38. ΔΟΞΑ Ν.ΜΠΑΦΡΑΣ
39. Μ.Γ.Σ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
40. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΝΙΚΟΚΛΕΙΑΣ
41. ΔΟΞΑ ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ
42. ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡΡΩΝ
43. ΑΣΠΙΣ ΤΕΡΠΝΗΣ
44. ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑΣ
45. ΤΡΙΕΘΝΗΣ ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΩΝ
46. ΝΙΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ
47. ΛΙΒΑΔΙΑΚΟΣ ΛΙΒΑΔΙΑΣ
48. ΠΑΟΚ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ
.
Με βάση τη σχετική προκήρυξη και της παραπάνω τελικής κατάταξης των σωματείων τηςΒ΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ:
.
1. Τα ΕΞΙ (6) πρώτα στην τελική κατάταξη σωματεία:
1) ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
2) ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΑΣΟΧΩΡΙΟΥ
3) ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ Κ.ΔΕΝΔΡΩΝ
4) ΑΡΗΣ ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙΟΥ
5) Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΓΕΦΥΡΟΥΔΙΟΥ
6) ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΟΒΡΥΣΗΣ
ανέρχονται στην Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
.
2. Τα τελευταία ΕΠΤΑ (7) σωματεία της τελικής κατάταξης
1) ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡΡΩΝ
2) ΑΣΠΙΣ ΤΕΡΠΝΗΣ
3) ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑΣ
4) ΤΡΙΕΘΝΗΣ ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΩΝ
5) ΝΙΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ
6) ΛΙΒΑΔΙΑΚΟΣ ΛΙΒΑΔΙΑΣ
7) ΠΑΟΚ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ
υποβιβάζονται στην Γ΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ και καταλαμβάνουν τις ΕΠΤΑ (7) πρώτες θέσεις
3. Η σειρά κατάταξης μεταξύ των σωματείων ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΩΠΟΥ, ΑΣΤΗΡ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥΣΕΡΡΩΝ και ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ για την 7η, 8η και 9η
θέση αντίστοιχα καθώς και των σωματείων ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΝΙΚΟΚΛΕΙΑΣ, ΔΟΞΑ ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ και ΘΥΕΛΛΑΣ ΣΕΡΡΩΝ για την 40η, 41η και 42η θέση αντίστοιχα καθορίστηκε κατόπιν αγώνων κατάταξης.
4. Από τις ομάδες που δεν παρουσιάστηκαν να αγωνισθούν σε αγώνα ή αγώνες που ορίστηκαν ή παραιτήθηκαν από αγώνα ή αγώνες ή από τους υπόλοιπους αγώνες του Πρωταθλήματος 2012-2013,σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ, εκτός των άλλων,  αφαιρούνται ΔΥΟ (2) βαθμοί από κάθε αγώνα και μέχρι ΤΡΕΙΣ (3) αγώνες συνολικά από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος και ΔΥΟ (2) βαθμοί από κάθε αγώνα και μέχρι ΤΡΕΙΣ (3) αγώνες συνολικά από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος (2013-2014)  όπως παρακάτω:
i. Από το σωματείο ΔΟΞΑ ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ αφαιρέθηκαν ΔΥΟ (2) βαθμοί από βαθμολογική ποινή της Περιόδου 2011-2012 σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο 21 παρ.2)
ii. Από το σωματείο ΠΑΟΚ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ αφαιρούνται συνολικά ΕΞΙ (6) βαθμοί από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος 2012-2013 και ΕΞΙ (6) βαθμοί από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος 2013-2014 ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ από τους υπόλοιπους αγώνες της τρέχουσας Αγωνιστικής Περιόδου σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο 21)
iii. Από το σωματείο ΑΣΠΙΣ ΤΕΡΠΝΗΣ αφαιρούνται ΔΥΟ (2) βαθμοί από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος 2012-2013 και ΔΥΟ (2) βαθμοί από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος 2013-2014 ΕΠΕΙΔΗ παρουσιάστηκε στον αγωνιστικό χώρο με λιγότερους από εννέα (9) ποδοσφαιριστές, που πρέπει να ευρίσκονται μέσα στον αγωνιστικό χώρο τη στιγμή του εναρκτήριου λακτίσματος στον αγώνα ΦΩΣΤΗΡ ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑΣ-ΑΣΠΙΣ ΤΕΡΠΝΗΣ στις 11/05/2013 σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο 21 παρ.2γγ)
iv. Από το σωματείο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ Α.Ε. αφαιρέθηκαν ΔΥΟ (2) βαθμοί από βαθμολογική ποινή της Περιόδου 2011-2012 σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο 21 παρ.2)
v. Από τα σωματεία ΠΑΟΚ ΤΡΑΓΙΛΟΥ και ΝΙΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ αφαιρούνται από
ΠΕΝΤΕ (5) βαθμοί από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος έπειτα από ένσταση πλαστοπροσωπίας ποδοσφαιριστή που ασκήθηκε από το σωματείο ΔΟΞΑ Ν.ΜΠΑΦΡΑΣ στους μεταξύ τους αγώνες στις 29/09/2012 και 02/03/2013 αντίστοιχα σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο23 παρ2γ)
.
Γ΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΕΛΠΙΣ ΠΡΟΒΑΤΑ 42
Α.Ο.ΚΕΣΣΑΝΗΣ 37
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΛΤΕΡΟΥ 28
ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ 26
ΑΤΡΩΤ. ΑΧΙΛ. ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ 24
Π.Α.Ο.Τ. ΝΕΑΣ ΤΥΡΟΛΟΗΣ 17
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΙΒΑΔΟΧΩΡΙΟΥ 9
ΔΟΞΑ ΚΑΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 7
ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡΩΝ 6
.
Γ΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΤΟΥ 48
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡΡΩΝ 44
ΠΟΣ 2000 42
ΑΓΩΝ ΚΟΡΜΙΣΤΑΣ 31
ΣΤΡΥΜΩΝ ΑΧΙΝΟΥ 29
ΑΡΗΣ ΚΡΗΝΙΔΑΣ 26
Μ.Α.Σ. ΑΜΦΙΠΟΛΗ 2000 15
ΗΡΑΚΛΗΣ ΦΛΑΜΠΟΥΡΟΥ 14
ΔΑΦΝΟΥΔΙΑΚΟΣ ΔΑΦΝΟΥΔΙΟΥ 2
ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΕΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ -9
Με βάση τα αποτελέσματα των αγώνων κατατάξεως μεταξύ των σωματείων που κατέλαβαν τις αντίστοιχες θέσεις σε κάθε ένα από τους ΔΥΟ (2) ΟΜΙΛΟΥΣ της Γ΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ, τα σωματεία κατατάσσονται τελικά σε ενιαία κατηγορία για την περίοδο 2012-2013 ως εξής:
.
ΕΝΙΑΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ Γ΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1. ΕΛΠΙΣ ΠΡΟΒΑΤΑ
2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΤΟΥ
3. Α.Ο.ΚΕΣΣΑΝΗΣ
4. ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡΡΩΝ
5. Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΛΤΕΡΟΥ
6. ΠΟΣ 2000 ΣΕΡΡΩΝ
7. ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ
8. ΑΓΩΝ ΚΟΡΜΙΣΤΑΣ
9. ΣΤΡΥΜΩΝ ΑΧΙΝΟΥ
10. ΑΡΗΣ ΚΡΗΝΙΔΑΣ
11. ΑΤΡΩΤ. ΑΧΙΛ. ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ
12. Π.Α.Ο.Τ. ΝΕΑΣ ΤΥΡΟΛΟΗΣ
13. Μ.Α.Σ. ΑΜΦΙΠΟΛΗ 2000
14. ΗΡΑΚΛΗΣ ΦΛΑΜΠΟΥΡΟΥ
15. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΙΒΑΔΟΧΩΡΙΟΥ
16. ΔΟΞΑ ΚΑΛΟΚΑΣΤΡΟΥ
17. ΔΑΦΝΟΥΔΙΑΚΟΣΔΑΦΝΟΥΔΙΟΥ
18. ΙΩΝΙΚΟΣΣΕΡΡΩΝ
19. ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΕΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ
Με βάση τη σχετική προκήρυξη και της παραπάνω τελικής κατάταξης των σωματείων της Γ΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ:
Τα ΤΕΣΣΕΡΑ (4) πρώτα στην τελική κατάταξη σωματεία:
1) ΕΛΠΙΣ ΠΡΟΒΑΤΑ
2) ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΤΟΥ
3)Α.Ο.ΚΕΣΣΑΝΗΣ
4)ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡΡΩΝ
.
Ανέρχονται στην Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1. Η σειρά κατάταξης μεταξύ των σωματείων Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΛΤΕΡΟΥ-ΠΟΣ 2000 για την 5η και 6η θέση καθώς και των σωματείων ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ-ΑΓΩΝ ΚΟΡΜΙΣΤΑΣ για την 7η και 8η θέση αντίστοιχα, καθορίστηκε κατόπιν αγώνων κατάταξης
2. Από τις ομάδες που δεν παρουσιάστηκαν να αγωνισθούν σε αγώνα ή αγώνες που ορίστηκαν ή παραιτήθηκαν από αγώνα ή αγώνες ή από τους υπόλοιπους αγώνες του Πρωταθλήματος 2012-2013,σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ, εκτός των άλλων, αφαιρούνται ΔΥΟ (2) βαθμοί από κάθε αγώνα και μέχρι ΤΡΕΙΣ (3) αγώνες συνολικά από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος και ΔΥΟ (2) βαθμοί από κάθε αγώνα και μέχρι ΤΡΕΙΣ (3) αγώνες συνολικά από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος (2013-2014)  όπως παρακάτω:
i. Από το σωματείο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΙΒΑΔΟΧΩΡΙΟΥ αφαιρούνται ΔΥΟ (2) βαθμοί από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος 2012-2013 και ΔΥΟ (2) βαθμοί από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος 2013-2014 ΕΠΕΙΔΗ δεν παρουσιάστηκε στον αγωνιστικό χώρο μετά την καθορισμένη, από τη διοργανώτρια ώρα έναρξης του αγώνα, ΑΤΡΩΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΙΒΑΔΟΧΩΡΙΟΥ της 09/03/2013 σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο21παρ2)
ii. Από το σωματείο ΔΟΞΑ ΚΑΛΟΚΑΣΤΡΟΥ αφαιρούνται ΔΥΟ (2) βαθμοί από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος 2012-2013 και ΔΥΟ (2) βαθμοί από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος 2013-2014 ΕΠΕΙΔΗ δεν παρουσιάστηκε στον αγωνιστικό χώρο μετά την καθορισμένη, από τη διοργανώτρια ώρα έναρξης του αγώνα ΕΛΠΙΣ ΠΡΟΒΑΤΑ - ΔΟΞΑ ΚΑΛΟΚΑΣΤΡΟΥ της 30/03/2013 σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ (άρθρο21παρ2)
iii. Από το σωματείο ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ αφαιρούνται ΠΕΝΤΕ (5) βαθμοί από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος έπειτα από Ένσταση Πλαστοπροσωπίας ποδοσφαιριστή που ασκήθηκε από το σωματείοΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ στον μεταξύ τους αγώνα της 08/12/2012 σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο23 παρ2γ)
iv. Από το σωματείο ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ αφαιρέθηκαν ΔΥΟ (2) βαθμοί από βαθμολογική ποινή της Περιόδου 2011-2012 σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο 21 παρ2)
v. Από το σωματείο Μ.Α.Σ. ΑΜΦΙΠΟΛΗ 2000 αφαιρούνται ΠΕΝΤΕ (5) βαθμοί από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος έπειτα από Ένσταση Πλαστοπροσωπίας ποδοσφαιριστή που ασκήθηκε από το σωματείο ΣΤΡΥΜΩΝ ΑΧΙΝΟΥ στον μεταξύ τους αγώνα της 26/01/2013 σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο23 παρ2γ)
vi. Από το σωματείο ΔΑΦΝΟΥΔΙΑΚΟΣ ΔΑΦΝΟΥΔΙΟΥ αφαιρούνται συνολικά ΤΕΣΣΕΡΙΣ (4) βαθμοί από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος 2012-2013 και ΤΕΣΣΕΡΙΣ (4) βαθμοί από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος 2013-2014 ΕΠΕΙΔΗ δεν παρουσιάστηκε στον αγωνιστικό χώρο μετά την καθορισμένη, από τη διοργανώτρια ώρα έναρξης των αγώνων, με τα σωματεία ΣΤΡΥΜΩΝ ΑΧΙΝΟΥ και ΗΡΑΚΛΗΣ ΦΛΑΜΠΟΥΡΟΥ στις 10/03/2013 και 31/03/13 αντίστοιχα σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ(άρθρο 21 παρ2)
vii. Από το σωματείο ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΕΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ αφαιρέθηκαν ΕΞΙ (6) βαθμοί από βαθμολογική ποινή της Περιόδου 2011-2012 και αφαιρούνται συνολικά ΕΞΙ (6) βαθμοί από τη βαθμολογία του τρέχοντος Πρωτ/τος 2012-2013 και ΕΞΙ (6) βαθμοί από τη βαθμολογία του επόμενου Πρωτ/τος 2013-2014 ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ από τους υπόλοιπους αγώνες της τρέχουσας Αγωνιστικής Περιόδου σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ.
.
Prev Next
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050
STUDIO FOTO KLIK
BP ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - AUTO GAS
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Error: No articles to display

Prev Next
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Οκτώβριος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30

Σεπ 06, 2019

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… Τ…

Η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Σερρών διοργανώνει την Τετάρτη 11/9 και ώρα 1...