Εκτύπωση αυτής της σελίδας

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ, Χ ΣΤΟ ΜΗΤΡΟΥΣΙ

Σεπ 11, 2010


Με το δεξί ξεκίνησε το Σιδηρόκαστρο ενώ ισόπαλο έληξε το ντέρμπυ στο Άνω Μητρούσι.


Την έκπληξη όμως της ημέρας έκανε το νεοφώτιστο Ροδολίβος που πήρε διπλό μέσα στους Επταμύλους. Στη Β΄ κατηγορία το σκορ της ημέρας πέτυχε το Λιμνοχώρι που πέρασε σαν σίφουνας από το Αχλαδοχώρι κερδίζοντας με 8-1.

Στον Α΄όμιλο το Σιδηρόκαστρο στην πρεμιέρα έδειξε ότι φέτος θα πρωταγωνιστήσει στον όμιλο αλλά και στην κατηγορία, όπως άλλωστε αναμενόταν, αφού κέρδισε το νεοφώτιστη Χριστός με 4-1. Τα γκολ για τον Εθνικό Παναγιωτίδης (2), Δημητρανόπουλος, Αθανασιάδης, ενώ είχε μειώσει σε 3-1 ο Τσιγκράκης.

Στο Άνω Μητρούσι ο γηπεδούχος Θρακικός υποδέχθηκε τον Διγενή Άνω Ποροΐων στο μεγάλο ντέρμπυ της πρεμιέρας που δεν πρόσφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις, αφού ήταν ένα δυνατό παιχνίδι κέντρου με σκληρές μονομαχίες και λίγες χαμένες ευκαιρίες. Δίκαιο κρίνεται το αποτέλεσμα.

Θετικό ξεκίνημα και για την Δόξα Βυρώνειας που κέρδισε την ομώνυμη ομάδα της Κοίμησης με 2-1. Τα γκολ για τους γηπεδούχους Κιριάνσκι και Εγγονίδης, ενώ μείωσε για τους φιλοξενούμενους ο Στόγιαν.

Στον Β΄ όμιλο η Δόξα Νέου Σκοπού παρότι έχασε πολλές ευκαιρίες δεν κατάφερε να ξεκινήσει με τρίποντο το νέο πρωτάθλημα απέναντι στην σκληροτράχηλη Ασπίδα Τερπνής.

Στη Νιγρίτα όμως είχαμε πολλά γκολ δεν είχαμε όμως νικητή, αφού ΑΕΝ και Λευκώνας έμειναν ισόπαλοι με το χορταστικό 2-2. Δυο φορές προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γανίκα και τον Θεοδωρίδη για να ισοφαρίσουν ισάριθμες φορές οι Νιγριτινοί με τον Παπάζογλου.

Νικητή όμως μπορεί να μην είχαμε στα δυο προηγούμενα ζευγάρια, είχαμε όμως στο τρίτο, το οποίο μάλιστα επεφύλασσε και την έκπληξη της ημέρας, αφού ο Καρατζάς του Ροδολίβους, τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο μια υποδειγματική αντεπίθεση της ομάδας του και έδωσε το πολύτιμο τρίποντο στους νεοφώτιστους που το πανυγήρισαν έξαλλα.

Στην Β΄ κατηγορία το Λιμνοχώρι, ο ΠΑΟΚ Ηράκλειας, το Μελενικίτσι, που πέτυχαν νίκες με μεγάλο σκορ αλλά και την Πανσερραϊκή και το Σκούταρι που πέτυχαν σπουδαίες εκτός έδρας νίκες έδειξαν ότι θα πρωταγωνιστήσουν φέτος στους ομίλους τους.

Τα συνολικά αποτελέσματα είναι τα παρακάτω (περισσότερα αργότερα):



ΣΑΒΒΑΤΟ: 11/09/10 04:30 μμ



1. ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΧΡΙΣΤΟΣ....................4-1

2. ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ..........0-0

3. ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΚΟΙΜΗΣΗ..........................2-1

4. ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ....................0-1

5. ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΤΕΡΠΝΗ......................0-0

6. Α.Ε.ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ....................2-2

7. ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ-ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ...................1-8

8. ΚΑΣΤΑΝΟΥΣΑ-ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ.................1-0

9. ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΙΝΤ-ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ...............1-1

10. ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ.........................1-0

11. (ΒΑΛΤΡ)ΠΑΟΚ ΗΡΑΚΛ-ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΑ...7-2

12. ΚATΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΟΡΕΙΝΗ......................2-1

13. ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ-ΠΡΟΒΑΤΑΣ...................3-0

14. ΜΕΛΕΝΙΚΙΤΣΙ-ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ...............6-1

15. ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΣΚΟΥΤΑΡΙ................1-3

16. ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ-ΤΟΥΜΠΑ.........................2-0

17. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ.....0-2

18. ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ..................4-3

19. ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ-ΟΙΝΟΥΣΑ......................3-2



ΚΥΡΙΑΚΗ: 12/09/10 04:30 μμ



1. ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ-ΝΕΑΤΥΡΟΛΟΗ..............

2. ΚΕΡΚΙΝΗ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ........................

3. ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ................

4. ΣΚΟΤΟΥΣΑ-ΓΕΦΥΡΟΥΔΙ....................

5. ΘΕΡΜΟΠΗΓΗ-ΒΑΛΤΕΡΟ.....................

6. ΠΕΠΟΝΙΑ-ΨΥΧΙΚΟ...........................

7. ΑΜΦΙΠΟΛΗ 2000-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ.........

8. ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΣΕΡ..............

9. ΧΡΥΣΟ-ΑΜΠΕΛΟΙ & ΛΒΔΧΡ................

10. ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΧΟΡΤΕΡΟ...................

11. ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙ-ΚΑΤΩ ΠΟΡΟΪΑ..............

12. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ...........

13. (ΕΘΝ)ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ-ΒΕΡΓΗ...........

14. ΒΑΜΒΑΚΙΑ-ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ..............

15. ΤΡΙΑΔΑ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ........................

16. (ΙΒΡ)ΑΕΔ ΤΡΑΓΙΛΟΥ-ΠΡΩΤΗ.............

17. (ΑΕΡ.Α)ΑΝΑΤΟΛΗ-ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ.........

18. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΣΕΡ-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ..........

19. ΔΑΦΝΟΥΔΙ-ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ................