ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0-2: ΑΞΙΖΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

Σεπ 16, 2010

Άξιζε κάτι παραπάνω ο Οδυσσέας στο σημερινό παιχνίδι Κυπέλλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα.
Ο Οδυσσσέας έχασε με 2-0 και αποκλείσθηκε όμως δικαιούνταν τουλάχιστο ένα γκολ, στο πρώτο ημίχρονο, όταν κια δημιούργησε αρκετές ευακιρίες τις οποίες όμως δεν μπόρεσαν οι παίκτες του να μετατρέψουν σε γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν μουδισμένοι στο γήπεδο, πράγμα που εκμεταλλεύθηκαν οι έμπειροι Ηπειρώτες και όλα τελέιωσαν μέσα σε 5 λεπτά.Τόσο χρειάσθηκαν οι Γιαννιώτες για να κάνου το 0-2. Το ζεστό όμως χειροκρότημα της κερκίδας, έδειξε ότι ο κόσμος αναγνώρισε την υπερπροσπάθεια που κατέβαλαν οι νεαροί κατά κύριο λόγο ποδοσφαιριστές του Οδυσσέα απέναντι σε έναν πολύ μεγάλο αντίπαλο που την προυηγούμενη χρονιά αγωνίζονταν στην Super League.

Τα γκολ: 60' Σκούφαλης σουτ, 64' Μπουχάν σουτ

Στο 28' έχασε πέναλτι ο Κυριάκος

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ (Χρήστος Φράγκος): Σαμουηλίδης, Τραγιάννης, Λαμπερνάκης, Γκάγκας, Χατζημιχαήλ (61' Κιουρτσίδης), Παϊζάνος, Κεφαλάς (64' Τζιμόπουλος), Τριανταφυλλάκος, Κυριακίδης, Χουρουζίδης, Ζαγοριανός (78' Λιόλιος).
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Στεφάν Ντεμόλ): Κηπουρός, Στάθης, Ντάσιος (77' Βαρτζιώτης), Κώτσιος (69' Πάντος), Μιχαήλ, Κυριάκος, Τζημόπουλος, Σκούφαλης, Νικολόπουλος, Μπουχάν (65' Ανδράλας), Κουτσοσπύρος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λιαχούδης (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Πάτσιας, Καπουτζής (Μακεδονίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκάγκας, Παϊζάνος, Κυριακίδης, Τραγιάννης - Κυριάκος, Σκούφαλης

STUDIO FOTO KLIK

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…