ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ- ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 2-1… ΑΝΑΤΡΟΠΗ... ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ!!!

Ιαν 21, 2018
ρειάστηκαν λίγα λεπτά για να ξεπεράσουν το σοκ του εις βάρος τους γκολ και να αφυπνιστούν οι Σερραίοι και μετά το 30ο ανέλαβαν τα ηνία του αγώνα, δημιουργώντας προϋποθέσεις για την ισοφάριση η οποία δεν ήρθε.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πράσινοι των Σερρών μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι, πήραν τα ηνία του αγώνα, ενώ από τη μεριά τους οι φιλοξενούμενοι έβγαιναν πολύ επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις.
Οι Σερραίοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν σχετικά γρήγορα, αφού 10 λεπτά μετά την έναρξή του Β’ μέρους πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης. Ένα γκολ που στην αρχή το ακύρωσε ο αρμόδιος βοηθός, μια απόφαση εντελώς λάθος η οποία φαίνεται και με γυμνό μάτι και μετά τις δίκαιες διαμαρτυρίες τω γηπεδούχων και τη  μίνι σύσκεψη διαιτητή και βοηθού το γκολ μέτρησε κανονικά. Στους πανηγυρισμούς του γκολ αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα ο Γεωργιάδης, προφανώς για κάποια «Γάλλικα» που ξεστόμισε.
Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να πετύχουν αμέσως το 2-1, με τον Σαρηγιαννίδη, ο οποίος μόνος προ κενής εστίας από το σημείο του πέναλτι αστόχησε.
Από κει και πέρα μίλησε η ψυχή των γηπεδούχων που πέτυχαν το νικητήριο γκολ με τον Γεράκη ένα παλληκαρίσιο γκολ το παρθενικό του Σερραίου επιθετικού στη Γ΄Εθνική και πήραν μια νίκη πολύ σημαντική που τους φέρνει εκ νέου στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ενώ οι Ξανθιώτες παραμένουν μια ανάσα πάνω από την διακεκαυμένη ζώνη

Τα γκολ:
22′, ΓΚΟΛ!, 0-1, Λαζαρίδης. Ωραία συνολική προσπάθεια Χαριτίδης και Δόντσος άλλαξαν την μπάλα, τελικός αποδέκτης ο Λαζαρίδης ο οποίος μόνος προ του Ταταρίδη πλασάρει με επιτυχία και δείνει προβάδισμα στην ομα΄δα του Αβάτου.
56′, ΓΚΟΛ! 1-1, Παναγιωτίδης. Ο Κεχαγιάς βρίσκει με ωραίο τρόπο τον Παναγιωτίδη που μόνος προ του Αμουτζάκη ισοφαρίζει για την Ελπίδα Σκουτάρεως, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με την Πράσινη φανέλα.
87′, ΓΚΟΛ! 2-1,  Γεράκης. Ο Κεχαγιάς στον χώρο του κέντρου παίρνει την μπάλα από τον Ταταρίδη, γεμίζει για την μία και ο Γεράκης, εκμεταλλεύεται την αδράνεια του κεντρικού δίδυμου του Άρη, μπαίνει σφήνα και με μονοκόμματο σουτ πετυχαίνει το νικητήριο γκολ μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου.

ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ(Απ. Στύλος): Ταταρίδης, Γεωργιάδης, Σαϊνατούδης, Κωφοκότσιος(46’ Κασμερίδης), Μουσικάκης, Πασχαλούδης, Νικολαΐδης, Κεχαγιάς, Παναγιωτίδης(80’ Γεράκης), Καπετάνος(70’ Παπαβασιλείου), Ζιγκερίδης(60’ Ταχματζίδης)
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ: Αμουτζάκης, Κούτρας, Ψεμματάς, Παπαδιώτης, Κουτσούμπας, Δόντσος, Σαρηγιαννίδης, Ταχτσίδης, Λαζαρίδης, Χαριτίδης, Ευθυμιάδης.

ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
STUDIO FOTO KLIK

Error: No articles to display

O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

« Οκτώβριος 2019 »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30