ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1-2... ΑΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΕΦΕΡΑΝ ΤΗΝ ΗΤΤΑ...

Νοε 17, 2018

ΦΩΤΟ: Καρέ καρέ το γκολ που δέχτηκε ο Πανσερραϊκός από έναν, έστω και για λίγο, πρώην του,  τον Παρουτσή και έφερε την δεύτερη εντός έδρας ήττα για τα Λιοντάρια... (και στο κάτω μέρος της σελίας, καρέ καρέ το γκολ )

Ατυχία και διαιτητής έφεραν μια οδυνηρή ήττα που δεν άξιζε στον σημερινό Πανσερραϊκό. Έναν Πανσερραϊκό που διεκδίκησε και πάλεψε στο βαρύ τερέν του Δημοτικού Γηπέδου Σερρών, που δεν τον ευνοούσε. Και πραγματικά παρά το κρύο γκολ που δέχθηκε(20’), από ασυνεννοησία-λάθος στην άμυνα βρήκε το κουράγιο αντέδρασε και λίγο πριν λήξει το ημίχρονο έφερε το παιχνίδι στα ίσα.  Από κει και πέρα στο Β’ ημίχρονο μετά το καλό πρώτο πεντάλεπτο των φιλοξενούμενων τα Λιοντάρια πήραν τα ηνία του αγώνα και προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της νίκης, το πλησίασαν, το άγγιξαν όμως δεν το πέτυχαν από καθαρή ατυχία με το κοντινό πλασέ του Παπαβασιλείου. Και  σαν να μην έφτανε αυτό σε μια αντεπίθεση η πρωτοπόρος ομάδα του Νέστου ξαναχτύπησε πετυχαίνοντας στο 85’ το γκολ της νίκης, με τους Σερραίους να έχουν πολλά παράπονα, αφού οι καβαλιώτες στην φάση του 2ου γκολ υπήρξε φάουλ πάνω στον Ζιώγα που δεν καταλογίσθηκε από τον Δραμινό διαιτητή Κώστα Πουλικίδη.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ LIVE...

Παρακολουθήστε Λεπτό προς Λεπτό το πολύ σημαντικό παιχνίδι του Πανσερραϊκού κόντρα στον πρωτοπόρο Νέστο Χρυσούπολης που θα διεξαχθεί σήμερα Κυριακή 18 Νοεβρίου 2018, στις 15:00, στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του Α' ομίλου της Γ' Εθνικής.

SOTOS LOGO

LIVE... LIVE... LIVE... LIVE...

- Καλησπέρα απ' το βροχερό και χειμωνιάτικο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, όπου ξεκίνησε αυτό το πολύ σημαντικό παιχνίδι. Λιγοστοί οι φίλαθλοι που βρίσκονται στη σκεπαστή θύρα, ενώ περίπου 40 είναι οι ηρωϊκοί που είναι στη θύρα 5...

10' αναγνωριστικό το πρώτο 10λεπτο, με τις δύο ομάδες να έχουν μπει δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους σ' αυτό το δύσκολο τερέν

20' ΓΚΟΛ!!! 0-1 ο Τζαμπέγια Φ. Ένα κρύο γκολ δέχτηκε ο Πανσερραϊκός, χωρίς κάποια απ' τις δύο ομάδες να έχει δημιουργήσει τις προϋποθέσεις, όταμ από δεξιά οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν κόρνερ, ασυνεννοησία στην άμυνα, καθώς ο Στεφανίδης επιχείρησε έξοδο αλλά στο πρώτο δοκάρι αμυνόμενος έκανε κεφαλιά προς τα πίσω, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι στον αφύλαχτο Τζαμπέγια Φ., που με κεφαλιά δε δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, να κάνει το 1-0 για τους Καβαλιώτες και να παγώσει το ήδη παγωμένο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών

30' δεν έχει αλλάξει κάτι στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, με τους παίκτες του Πανσερραϊκού να προσπαθούν, μετά το γκολ που δέχτηκαν, να βγάλουν αντίδραση, τα καταφέρνουν ως ένα σημείο, αλλά είναι δύσκολο σ' αυτόν τον βαρύ αγωνιστικό χώρο μια τεχνική ομάδα όπως αυτή του Πανσερραϊκού να ολοκληρώσει τις προσπάθειές της. Παρ' όλα αυτά τα Λιοντάρια προσπαθούν να φτάσουν στην ισοφάριση

36' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!!! Η υπεροχή του Πανσερραϊκού αποδίδει ως ένα σημείο αφού ο Πέτρου από δεξιά έβγαλε ωραία παράλληλη σέντρα, ο Κονταξής πετάχτηκε για κεφαλιά, αλλά ο πορτιέρο επιχείρησε έξοδο, κανείς δε βρήκε τη μπάλα, αυτή κατέληξε στον αφύλαχτο Ομπόσου που έπιασε ένα συρτό σουτ, η μπάλα όμως κόλλησε στο βρεγμένο τερέν κι έδωσε τη δυνατότητα στους αμυνόμενους να την απομακρύνουν

39' ξαφνική και γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, με τον Γ. Τζαμπέγια να επιχειρεί σουτ απ' το ύψος της περιοχής, ο Στεφανίδης να αποκρούει, η μπάλα να φτάνει για δεύτερη φορά στον Καβαλιώτη επιθετικό που επιχειρεί εκ νέου σουτ αλλά ο Στεφανίδης αποκρούει σε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο

43' ωραία προσπάθεια του Παπαβασιλείου στην περιοχή, μετά από πάσα του Ομπόσου, ο οποίος πιάνει ένα σουτ, η μπάλα βρίσκει χέρι αμυνόμενου και ο διαιτητής υποδεικνύει την εσχάτη των ποινών

44' ΓΚΟΛ!!! 1-1 ο Βλαχόπουλος εκτέλεσε εύστοχα απ' τα 11 μέτρα και έφερε το παιχνίδι στα ίσα

- Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε το Α' ημίχρονο για τον Πανσερραϊκό, καθώς οι παίκτες του Σάκη Αναστασιάδη έφτασαν στην ισοφάριση, αξιοποιώντας την καθολική υπεροχή που είχαν μετά το 30', απαντώντας σ' αυτό το κρύο γκολ που δέχτηκαν στο 20'. Από την άλλη η ομάδα του Νέστου απ' το πρώτο λεπτό προσέχει πολύ τα νώτα της και προσπαθεί να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις. Μια ομάδα σκληροτράχηλη που ήρθε στις Σέρρες με σκοπό τουλάχιστον να μη χάσει...

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

- Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο...

54' μετά το πρώτο 5λεπτο όπου οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά, ο Πανσερραϊκός αντέδρασε και απείλησε με τον Ζιώγα, που από το ημικύκλιο έπιασε δυνατό σουτ, στην δεξιά του γωνία απέκρουσε ο Χαραλαμπίδης. ο Ομπόσου έτρεξε, πρόλαβε και πλάσαρε αλλά η μπάλα τελικά κατέληξε λίγο άουτ

61' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Παπαδόπουλος στη θέση του Βλαχόπουλου

64' δυνατό σουτ του Αποστολόπουλου, η μπάλα περνάει άουτ, με τον Πανσερραϊκό τα τελευταία λεπτά να έχει εντείνει τις προσπάθειές του με σκοπό να φτάσει στο γκολ, έχοντας έναν επιπρόσθετο αντίπαλο, τον βαρύ αγωνιστικό χώρο

67' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Πούφλης στη θέση του Κονταξή

68' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!!! για τον Πανσερραϊκό, όταν μετά από κεφαλιά-πάσα του Ζιώγα ο Παπαβασιλείου με πλασέ εξ επαφής δύο μέτρα απ' την εστία δε μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα χάνοντας μοναδική ευκαιρία, αφού η μπάλα πέρασε λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι

73' αλλαγή για τους φιλοξενούμενους - στη θέση του Παπαδόπουλου ο Μελισσόπουλος Ν.

82' αλλαγή για τους φιλοξενούμενους - ο Παρουτσής στη θέση του Τζαμπέγια Γ.

86' ΓΚΟΛ!!! 1-2  ο Παρουτσής. Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Παρουτσής μπήκε από αριστερά μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ νίκησε τον Στεφανίδη κι έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους Καβαλιώτες, με τους Σερραίους να διαμαρτύρονται έντονα γιατί προηγήθηκε φάουλ υπέρ του Πανσερραϊκού που δεν υπέδειξε ο Δραμινός διαιτητής Πουλικίδης απ' τον οποίο έχουν πολλά παράπονα οι Σερραίοι

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σ. Αναστασιάδης): Στεφανίδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος, Αναστασόπουλος, Κούτλας(86' Bαρδακώστας), Κονταξής(67' Πούφλης), Πέτρου, Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Βλαχόπουλος(61' Παπαδόπουλος), Ομπόσου

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ(Κ. Κετσιεμενίδης): Χαραλαμπίδης, Μαϊδανός, Παπαδόπουλος(73'λ.τρ. Ν.Μελισσόπουλος), Αρέτας, Μκρτσιάν, Νύκταρης, Καθάριος(90+ Περσίδης), Φ.Τζαμπέγια(82' Παρουτσής), Γκουτσίδης, Α.Μελισσόπουλος , Γ.Τζαμπέγια(83' Μπέλιτς)

Διαιτητές: Πουλικίδης, Τσακίρης, Παστιάδης(ΕΠΣ Δράμας)

Με τη συλλογή ποτηριών cocktail κάθε μέρα είναι γιορτή!