ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 0-6… ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΕ ΕΞΑΡΕΣ…

Απρ 14, 2019
Με εξάρες έκλεισε τη φετινή χρονιά στην Γ’ Εθνική ο Απόλλων Παραλιμνίου, καθώς επικράτησε με 6-0 του ΠΑΟ Κοσμίου στην Κομοτηνή, σε μια χρονιά δεν μοιάζει με τίποτα με την περσινή όταν ο Απόλλων είχε αναδειχθεί Πρωταθλητής.
Από πολύ νωρίς οι παίκτες του Απόλλωνα έδειξαν τις προθέσεις τους για το παιχνίδι καθώς με τον Σιψή άνοιξαν τον χορό των γκολ μόλις στο 14΄, όταν πήρε το ριμπάουντ μετά από σουτ του Ζυγκερίδη και πλασάροντας ιδανικά νίκησε τον Δεληγιάννη και έγραψε το 0-1.
Ο Λιάρας στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε το δεύτερο γκολ του Απόλλωνα, δίνοντας αέρα 2 τερμάτων πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.
Με το πόδι στο γκάζι μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας που σκόραρε 3 γκολ μέσα σε 10 λεπτά.
Την αρχή έκανε ο Μουτεσίδης στο 52ο λεπτό για το 0-3.
Το 0-4 έγινε στο 55ο λεπτό με τον Ζυγκερίδη.
Ο Μουτεσίδης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το πέμπτο του Απόλλωνα στο 61ο λεπτό.
Το τελικό 0-6 έκανε ο Μπάμπης Ζυγκερίδης στο 80ο λεπτό που ήταν και το τελικό σκορ.
Η μοναδική αγωνιστική εκκρεμότητα, για τον Απόλλωνα, μετά από πολλές υποχρεώσεις σε Πρωτάθλημα, Κύπελλο Ελλάδος και Κύπελλο ΕΠΣΣ είναι ο τελικός του Κυπέλλου ΕΠΣΣ “BRISTOT” ο οποίος θα διεξαχθεί την Μεγάλη Τετάρτη 24/04/2019 στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών.
ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ: Δεληγιάννης, Τριάντος, Τζατζανάς, Πλασταράς, Λεβεντέλλης, Ταχτσόγλου, Στοίνοβιτς, Χατζητουλούσης, Αμέτ Ερκάν, Κυριακόπουλος, Ρουμπιές
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ(Π. Δημητρίου): Σαββίδης, Δ.Τριανταφύλλου, Τσαούσης, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Λιάρας, Κ.Τριανταφύλλου, Ζυγκερίδης, Μουτεσίδης, Σιψής

STUDIO FOTO KLIK

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

« Νοέμβριος 2019 »
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30