Εκτύπωση αυτής της σελίδας

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΝΕΣΤΟΣ… ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ H ΤΡΙΓΛΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ FOOTBALL LEAGUE!!!

Μαϊ 12, 2019
ΦΩΤΟ: ο ΠΟ Τρίγλιας όπως παρατάχθηκε στο παιχνίδι της περασμένης Κυριακής...

Η ομάδα της Χρυσούπολης δε κατάφερε τελικά παρά την λευκή ισοπαλία που απέσπασε εκτός έδρας την περασμένη Κυριακή, ηττήθηκε εντός έδρας σήμερα με 1-0 από την Νέα Τρίγλια, την ομάδα της Χαλκιδικής που πανηγυρίζει την άνοδο στην Football league.
Το άγχος ήταν φανερό από το 1ο λεπτό στα πόδια των ποδοσφαιριστών του Νέστου.
Η ομάδα της Τρίγλιας με τον ταχύτατο Ντούνγκα δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα των γηπεδούχων.
Ο Νέστος στα πρώτα 45΄λεπτά αν και δεν είχε ενέργεια στην απόδοση του , δημιούργησε κάποιες καλές στιγμές όμως δεν τις εκμεταλλεύτηκε.
Το χειρότερο ότι λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκε να χάνει με 1-0 με πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα.
Γεγονός όμως είναι ότι στο πρώτο ημίχρονο η Τρίγλια είχε καλύτερη παρουσία.
Στην επανάληψη όσο περνούσε η ώρα τα πράγματα γινόταν ακόμα πιο δύσκολα με το Νέστο να χάνει ευκαιρίες κυρίως με τον Τσελέπη ο οποίος μπήκε σαν αλλαγή και θα μπορούσε να γίνει ο ήρωας για τους γηπεδούχους.
Από την άλλη η Τρίγλια ήταν και πάλι ιδιαίτερα επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.
Ο κόσμος γέμισε το γήπεδο της Χρυσούπολης και βοήθησε όσο μπορούσε.
Η προσπάθεια του Νέστου ήταν σίγουρα μεγάλη ενώ στο τέλος ο προπονητής των φιλοξενουμένων  Κώστας Γεωργιάδης δήλωσε πως η Τρίγλια , ένα μικρό χωριό στην Χαλκιδική , έγινε γνωστή σε όλη την Ελλάδα αφού κέρδισε σε μία έδρα που ο Νέστος δεν είχε καμία ήττα.