Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Πέμπτη, 10 Νοέμβριος 2011

 

PNS_OLMP__101
(Όταν ο Πανσερραϊκός έγραψε ιστορία στις 27-10-2009, κερδίζοντας για το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας 3-1 τον Ολυμπιακό)
Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας με τις τέσσερις Σερραϊκές ομάδες να ρίχνονται στη μάχη με τα ζευγάρια τους να χαρακτηρίζονται πολύ ενδιαφέροντα.
Ο Πανσερραϊκός θα αντιμετωπίσει, εκτός έδρας, το νεοφώτιστο στην Football League 2, αλλά πολύ φιλόδοξο, Οικονόμο Τσαριτσάνης και αν περάσει θα υποδεχτεί τον Εργοτέλη.
Ο Οδυσσέας Αναγέννησης θα υποδεχτεί την έκπληξη μέχρι στιγμής στην Football League, τον Πλατανιά Χανίων, ο οποίος είναι και πρωτοπόρος και αν καταφέρει να περάσει στον επόμενο γύρο, θα υποδεχτεί την Κέρκυρα.
Ο Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας θα υποδεχτεί μια ιστορική ομάδα από την Football League, τον Εθνικό Αστέρα, μια ομάδα που την περίοδο 2008-09 επισκέφθηκε και πάλι το νομό Σερρών για τον ίδιο θεσμό, αφού αντιμεώπισε τον Οδυσσέα Αναγέννησης τον οποίο και απέκλεισε με 2-0. Αν καταφέρει ο Μέγας Αλέξανδρος και περάσει θα γράψει ιστορία για 2 λόγους ο πρώτος προφανής ο δεύτερος, γιατί θα υποδεχτεί τον ΠΑΟΚ.
Τέλος ο νεοφώτιστος Εθνικός Γαζώρου ήταν ο πιο άτυχος των Σερραϊκών ομάδων, αφού θα χρειασθεί να δώσει τα περισσότερα παιχνίδια, μιας και δεν πέρασε μπαϊ στην πρώτη φάση, αλλά είναι και μία από τις 4 ομάδες που θα συμμετάσχει και στην 3η φάση, αν περάσει τη δεύτερη. Πιο αναλυτικά αν περάσει την Κυριακή τον Αετό Σκύδρας, για την πρώτη φάση, θα υποδεχτεί τον Ηρακλή Ψαχνών για τη 2η και αν τον περάσει και αυτόν θα συμμετάσχει και στην 3η φάση, υποδεχόμενος το νικητή του παιχνιδιού Ζάκυνθος-Πιερικός. Αν γράψει ιστορία και ξεπεράσει όλα αυτά τα εμπόδια τότε θα υποδεχτεί τον Ολυμπιακό.
Μεγάλη ευκαιρία για όλους τους ποδοσφαιριστές των Σερραϊκών ομάδων να κάνουν όλη την Ελλάδα να μιλάει για αυτούς.
Αναλυτικά η κλήρωση των τριών φάσεων είναι η παρακάτω:

Τα παρακάτω παιχνίδια της 2ης φάσης είναι προγραμματισμένα για τις 22-23-24 Νοεμβρίου:

01. Απόλλων Καλαμαριάς - Αναγέννηση Επανομής
02. Απόλλων Σμύρνης - Πανθρακικός
03. Αστέρας Μαγούλας - Καλλιθέα
04. Βατανιακός - Αγροτικός Αστέρας
05. Δόξα Κρανούλας - Παναχαϊκή
06. Ζάκυνθος - Πιερικός
07. Καλαμάτα - Φωκικός
08. Κεραυνός Γλυφάδας - Καλλονή
09. Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας - Εθνικός Αστέρας
10. Νίκη Βόλου - Θρασύβουλος
11. Οδυσσέας Αναγέννησης - Πλατανιάς Χανίων 
12. Οικονόμος - Πανσερραϊκός
13. Πόντιοι Κατερίνης - Βύζας Μεγάρων
14. Προοδευτική - Γιαννιτσά
15. Ρουβάς - Λάρισα
16. ΠΑΟ Ρουφ - Διαγόρας
17. Τύρναβος - Βέροια
18. Νικητής Εθνικός Γαζώρου - Αετός Σκύδρας (θα γίνει την Κυριακή) - Ηρακλής Ψαχνών
Τα παρακάτω παιχνίδια της 3ης φάσης είναι προγραμματισμένα για τις 7/12- γηπεδούχος η ομάδα της μικρότερης κατηγορίας:

[Νικητής (Νικητής Εθνικός Γαζώρου-Αετός Σκύδρας) - Ηρακλής Ψαχνών] - (Νικητής Ζάκυνθος - Πιερικός)
(Νικητής Αστέρα Μαγούλας - Καλλιθέα)- (Νικητής Τύρναβος - Βέροια)

Τα παρακάτω παιχνίδια της 4ης φάσης είναι προγραμματισμένα για τις  20-21-22 / 12:

01. (Νικητής Απόλλων Καλαμαριάς - Αναγέννηση Επανομής) - Ατρόμητος Αθ.
02. (Νικητής Απόλλων Σμύρνης - Πανθρακικός) - Άρης Θεσσαλονίκης
03. (Νικητής Βατανιακός - Αγροτικός Αστέρας) - Παναθηναϊκός
04. (Νικητής Δόξα Κρανούλας - Παναχαϊκή) - ΟΦΗ
05. (Νικητής Καλαμάτα - Φωκικός) - ΑΕΚ
06. (Νικητής Κεραυνός Γλυφάδας - Καλλονή) - Πανιώνιο
07. (Νικητής Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας- Εθνικός Αστέρας) - ΠΑΟΚ
08. (Νικητής Νίκη Βόλου - Θρασύβουλος) - Λεβαδειακό
09. (Νικητής Οδυσσέας Αναγέννησης - Πλατανιάς Χαν.) - Κέρκυρα
10. (Νικητής Οικονόμος - Πανσερραϊκός) - Εργοτέλης
11. (Νικητής Πόντιοι Κατερίνης - Βύζας Μεγάρων) - Ξάνθη
12. (Νικητής Προοδευτική - Γιαννιτσά) - Αστέρα Τρίπολης
13. (Νικητής Ρούβας - Λάρισα) - Παναιτωλικός
14. (Νικητής ΠΑΟ Ρουφ - Διαγόρας) - ΠΑΣ Γιάννινα

* [(Ο νικητής Εθνικός Γαζώρου- Αετός Σκύδρας που θα αντιμετωπίσει τον Ηρακλή Ψαχνών) -(νικητής Ζάκυνθος - Πιερικός)] -Ολυμπιακός
* ( Νικητής Αστέρα Μαγούλας - Καλλιθέας) - (νικητής Τύρναβος - Βέροια) - Δόξα Δράμας

 

Κατηγορία ΓΕΝΙΚΑ
Prev Next
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
BP ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - AUTO GAS
STUDIO FOTO KLIK
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ 2019... ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ...

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Μάρτιος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΝΕΑ ΣΧΟΛΗ… ΠΑΡΕ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ… ΓΙΝΕ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ...

Ιουλ 10, 2019

ΝΕΑ ΣΧΟΛΗ… ΠΑΡΕ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ… ΓΙΝΕ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ...

Νέα Σχολή Διαιτησίας θα λειτουργήσει στις Σέρρες με την έναρξη της νέας αγω...