Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Τετάρτη, 27 Μάρτιος 2013
Πέμπτη, 28 Μάρτιος 2013 00:37

ΔΙΛΜΠΕΡΗΣ: "ΔΙΚΑΙΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ"

DILMPERIS_251112
Οι δηλώσεις του προπονητή του Εθνικού Γαζώρου, Παναγιώτη Διλμπέρη, μετά το 0-0 στην Επανομή.
«Σήμερα έγινε ένα παιχνίδι σε έναν αγωνιστικό χώρο, ο οποίος ήταν πάρα πολύ δύσκολος και δυσκόλεψε πάρα πολύ τις ενέργειες όλων των ποδοσφαιριστών. Σίγουρα αυτό που θα έκρινε το παιχνίδι θα ήταν ένα γκολ και οι μονομαχίες. Εμείς ξεκινήσαμε το παιχνίδι, έχοντας μια αναγκαστική αλλαγή, με την απουσία του Κοσμίδη. Είχαμε σαν στόχο να προσπαθήσουμε να πιέσουμε ψηλά την ομάδα της Επανομής, έτσι, ώστε να μην έρθουν οι επιθέσεις πάρα πολύ γρήγορα μέσα, με τη λογική ότι η Επανομή υπερτερούσε έναντι της δικής μου ομάδας, σε δύναμη και σε ύψος.
Στο πρώτο ημίχρονο τα καταφέραμε, απειληθήκαμε μόνο στη φάση του δοκαριού, ενώ πιο μπροστά είχαμε δύο κλασικές ευκαιρίες που θα μπορούσαμε να προηγηθούμε. Στο δεύτερο ημίχρονο, όντως το τερέν της δικής μας πλευράς ήταν ακόμα πιο βαρύ και με την παρουσία ψηλών παιδιών μπροστά, χάσαμε τον χώρο του κέντρου και μπήκαμε στη λογική να κάνουμε την αλλαγή, να βάλουμε δυο αμυντικά χαφ καθαρά, ώστε να πάρουμε τα ντουμπλαρίσματα και τις ψηλές μπάλες και να δυναμώσουμε στον αέρα, ενώ είχαμε ένα μεγάλο πρόβλημα. Δεν έμενε η μπάλα καθόλου μπροστά και με συνεχείς αλλαγές στην τετράδα προσπαθήσαμε να μείνει. Αυτό βελτιώθηκε με την παρουσία του Κωνσταντινίδη περισσότερο και με την παρουσία του Αγγελακά στα τελευταία 15λεπτά. Πάλι δημιουργήσαμε μια φάση με τον Αγγελακά και η κεφαλιά του Κωνσταντινίδη είναι σίγουρο ότι βρίσκει το χέρι του αντιπάλου. Είναι πολύ κοντά και σίγουρα είναι στην ευχέρεια του διαιτητή να αποφασίσει.
Νομίζω οι ομάδες μοιράζονται από ένα ημίχρονο και το τελικό αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Από εκεί και πέρα εμείς έχουμε άλλο ένα παιχνίδι την Κυριακή με τα Γιαννιτσά, πρέπει οπωσδήποτε να κερδίσουμε. Έχουμε καιρό να κάνουμε νίκη, έχουμε πάρα πολύ καιρό να σκοράρουμε, βγαίνουν οι φάσεις δεν θα πρέπει να μας ανησυχεί αυτό. Να ευχηθώ καλή συνέχεια στην ομάδα της Επανομής και τον κόουτς, κάνουν έναν τίμιο αγώνα. Μακάρι ο στόχος που έβαλαν να υλοποιηθεί»

Κατηγορία B' ΕΘΝΙΚΗ

KOYGIAS_270313
Για μια ακόμη φορά ο Αλέξης Κούγιας δεν μάσησε τα λόγια του και έριξε ευθείες βολές κατά Μαρινάκη και του Πλατανιά Χανίων, ενώ δεν έκρυψε την συγκίνηση του όταν αναφέρθηκε στον πρόεδρο του Πανσερραϊκού Πέτρο Θεοδωρίδη, για τον οποίο δήλωσε ότι ιατρικά λάθη τον έφεραν στην κατάσταση αυτή.
.

Κατηγορία ΓΕΝΙΚΑ
Τετάρτη, 27 Μάρτιος 2013 23:52

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ: ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ...

GRHGORIOY_100213
Με πολλά υπονοούμενα  ξεκίνησε την συνένετευξή του ο Μιχάλης Γρηγορίου, μιλώντας για εχθρό εντός των τειχών, μετά τη νίκη επίτης Παναχαϊκής.
 .
.
.
.
PARALIMNIO_KYPELLO_270313
Επέστρεψε Κυπελλούχος στην ενεργό δράση ο Απόλλων Παραλιμνίου, κατακτώντας το τέταρτο τρόπαιο της ιστορίας του. Ο Απόλλων, στον Τελικό Κυπέλλου που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Ηράκλειας, επιβλήθηκε με 2-1, με ανατροπή, στην παράταση, του Ολυμπιακού Ροδόπολης, αν και ομάδα Β΄ κατηγορίας, σε ένα παιχνίδι που έσπασε καρδιές με την εξέλιξη του και από το οποίο δεν έλειψε η ένταση ιδίως στην αποβολή του Φώτη Σαμουηλίδη, δυο λεπτά πριν την ολοκλήρωση και της παράτασης και η αμφισβήτηση προς την Διαιτητική τετράδα.
Ο άσχημος καιρός και τα έντονα καιρικά φαινόμενα δεν επέτρεψαν περισσότερους από 650 φιλάθλους να παραβρεθούν στο γήπεδο και να απολαύσουν ένα καλό παιχνίδι που είχε συναρπαστική εξέλιξη.
Οι τυπικά γηπεδούχοι μπήκαν εντυπωσιακά στο παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο έφτασαν τρεις φορές κοντά στο γκολ.
Μόλις στο 2ο  λεπτό ο Σπανίδης έβγαλε σέντρα και ο Κουβελόγλου Γ. έπιασε κεφαλιά, λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Καστανιώτη.
Μετά από δυο λεπτά ήρθε η σειρά του Φώτη Σαμουηλίδη να καρδιοχτυπήσει Κυανοκίτρινους, όταν λίγο μετά το κέντρο έφυγε μόνο στην αντεπίθεση, πλάσαρε από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. Ο Δημήτρης Κεραμάρης δεν άντεξε άλλο πετάχτηκε από τον πάγκο και έβαλε τις φωνές στους παίκτες που έμοιαζαν να τα ’χουν χαμένα.
Το επιθετικό κρεσέντο των Ροδοπολιτών συνεχίσθηκε και στο 8΄ ο Σπανίδης κλέβει την μπάλα στο χώρο του κέντρου, από τον Αβραμίδη και βγαίνει στην αντεπίθεση με τρεις ακόμη συμπαίκτες του, έναντι δυο αντιπάλων, επιχειρώντας τελικά σουτ λίγο έξω από την περιοχή, μια από τις χειρότερες επιλογές που είχε, αναγκάζοντας τον προπονητή του Κώστα Ασλανίδη να του βάλει τις φωνές, ενώ οι εκδηλωτικοί φίλοι του Ολυμπιακού Ροδόπολης άφησαν ένα ακόμη παρατεταμένο αχ.
Μετά το πρώτο δεκάλεπτο οι του Απόλλωνα ισορρόπησαν το παιχνίδι, το οποίο στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν είχε να παρουσιάσει τίποτα το ιδιαίτερο, εκτός από ένα φάουλ του Κουβελόγλου στο 19΄, έξω από την περιοχή στον άξονα που πήγε ψηλά άουτ.
Έπρεπε να φτάσουμε στο 3ο δεκάλεπτο και πιο συγκεκριμένα στο 26΄ για να δούμε ένα μικρό δείγμα από τις επιθετικές αρετές της ομάδας του Απόλλωνα Παραλιμνίου, όταν ο Τυχάλας από το ημικύκλιο της περιοχής έβγαλε κάθετη στον Κουκούτση ο οποίος μέσα από την περιοχή και δεξιά επιχειρεί χλιαρή σέντρα-σουτ που δεν δυσκολεύεται να μπλοκάρει ο Πεχλιβανίδης. Όμως ήδη οι Κυανοκίτρινοι έχουν ανεβάσει στροφές και με αλλεπάλληλα στημένα(2 κόρνερ και 2 φάουλ έξω από την περιοχή) φέρνουν αναστάτωση στην περιοχή των γηπεδούχων. Όμως στο 35΄ η τύχη φαίνεται να τους χαμογελά στους γηπεδούχους όταν σε μια συνολική προσπάθεια των Απολλωνιστών, ο Λιάρας από δεξιά κάνει παράλληλη σέντρα ο Κουκούτσης στρώνει στον Τσουλχά που πιάνει αριστερό βολέ μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα όμως βρίσκει το κάθετο δεξί δοκάρι, περνάει βασανιστικά μπροστά από την εστία του Πεχλιβανίδη και καταλήγει κόρνερ από την αριστερή κάθετη δοκό.
Οι Ερυθρόλευκοι προσπαθούν να αντιδράσουν όμως και πάλι η θεά τύχη θα τους χαμογελάσει, όταν στο 42΄ βγαίνουν στην αντεπίθεση οι του Παραλιμνίου, ο Κουκούτσης από δεξιά κάνει παράλληλη σέντρα  και ο επερχόμενος Τσουλχάς από το ύψος της περιοχής επιχειρεί δυνατό πλασέ που τραντάζει αυτή τη φορά το οριζόντιο δοκάρι του Πεχλιβανίδη, ενώ οι φίλαθλοι του Παραλιμνίου τα βάζουν με την τύχη ή την ατυχία τους.
Οι ομάδες οδηγούνταν  χωρίς γκολ στα αποδυτήρια και με την έναρξη ο Δημήτρης Κεραμάρης, αποσύρει τον Τάκα που φαίνεται να υποφέρει από ένα παλιό του τραύμα και ρίχνει μέσα τον Τάκα, ο οποίος  δικαίωσε την επιλογή του προπονητή του, Δημήτρη Κεραμάρη, αφού στο 48΄ με κεφαλιά έγινε επικίνδυνος αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι, ενώ στο 61΄ μετά από πολύ ωραία προσπάθεια ο Τσουλχάς, βγάζει κάθετη στον Τάκα ο οποίος πιάνει δυνατό σουτ αλλά αποκρούει εντυπωσιακά ο Πεχλιβανίδης.
Στις δυο παραπάνω ενέργειες των Κυανοκίτρινων, παρεμβλήθηκε ένα σουτ στο 50΄ του Τάσσιου, η μπάλα όμως πήγε ψηλά άουτ.
Οι τυπικά φιλοξενούμενοι συνεχίζουν να είναι μπροστά και στο 62΄ μετά από κόρνερ του Αβραμίδη, ο Λιάρας από κοντά πλασάρει αλλά ο Δεβετζής με αυτοθυσία σώζει την ομάδα του από βέβαιη παρταβίαση.
Στο δεκάλεπτο από το 60΄ έως το 70΄ η πίεση των παικτών του Παραλιμνίου γίνεται αφόρητη, αφού και πάλι με διαδοχικά στημένα, κόρνερ και φάουλ προσπαθούν να βρουν τον τρόπο να πετύχουν το γκολ, που όμως δεν έρχεται γι’ αυτούς, αφού κόντρα στην ροή του αγώνα σε μία αντεπίθεση τους, οι της Ροδόπολης θα βγουν μπροστά επικίνδυνα και με τελικό αποδέκτη της μπάλας τον Γιώργο Κουβελόγλου στο 73΄(φωτο κάτω),  ο οποίος μέσα από την περιοχή και δεξιά θα πιάσει δυνατό σουτ τινάζοντας τα δίχτυα του Καστανιώτη γράφοντας το 1-0. Ένα γκολ που πανηγυρίστηκε έξαλλα εντός και εκτός του αγωνιστικού χώρου.
KOYBELOGLOY_GOAL_270313
Οι παίκτες του Δημήτρη Κεραμάρη, μοιάζουν να τα ’χουν χαμένα και αυτό προσπαθούν να το εκμεταλλευτούν οι παίκτες του Κώστα Ασλανίδη, αφού δυο φορές με τον σκόρερ Γιώργο Κουβελόγλου έφτασαν με αντεπιθέσεις κοντά στο δεύτερο γκολ.
Οι του παραλιμνίου ψάχνουν απεγνωσμένα την ισοφάριση και στο 87΄ ο αειθαλής Αβραμίδης επιχειρεί σέντρα από αριστερά, κεφαλιά προς τα πίσω του Ταρπινίδη, δεν ανησυχεί όμως τον Πεχλιβανίδη  που μπλοκάρει.
Στο 90΄ όμως ήρθε η λύτρωση, μετά από μπάσιμο του Τσουλχά που αποφεύγει όποιον βρίσκει μπροστά του, ο Παπαδόπουλος όμως τον ανατρέπει μέσα στην περιοχή και την εσχάτη των ποινών, σφυρίζει αμέσως ο Τζουμαλάκης. Το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Χρήστος Μεσέρδης και στέλνει τον τελικό στην παράταση, αφού στο υπολοιπόμενο χρόνο, όλοι κατέστρωναν τα πλάνα τους για την παράταση.
MESERDIS_GOAL_270313
Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης, οι του Παραλιμνίου, έχοντας την ψυχολογία με το μέρος τους, μπήκαν δυνατά και προσπάθησαν να καθαρίσουν το παιχνίδι. Όμως στο 95΄ το φάουλ του Τσουλχά εξουδετερώνει εύκολα ο Πεχλιβανίδης. Στο 97΄ ο Μουρουδής σαν από μηχανής θεός απέκρουσε με τα πόδια το δυνατό σουτ, μέσα από την περιοχή του Χρήστου Μεσέρδη, μετά από ωραία ενέργεια και πάσα του Τσουλχά από αριστερά.
Στο 99΄ και πάλι ο Τσουλχάς ελίσσεται από αριστερά, πιάνει το σουτ αλλά εντυπωσιακά πέφτει και μπλοκάρει στη δεξιά του γωνία ο Πεχλιβανίδης.
Στο Β΄ ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε και οι παίκτες του Ολυμπιακού Ροδόπολης παρουσιάστηκαν πιο δραστήριοι στον αγωνιστικό χώρο και στο 106΄ μετά από σέντρα του Κουβελόγλου Μ. από δεξιά ο Παπαδόπουλος Π. δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε και από καλή θέση έχασε μοναδική ευκαιρία να γίνει πολύ επικίνδυνος.
Όμως στο 114΄ ο Λάρας βγήκε πολύ επικίνδυνα στην αντεπίθεση και λίγο πιο έξω από το ημικύκλιο της περιοχής κέρδισε φάουλ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γιάννης Τζαμπάζης και με αριστοτεχνικό χτύπημα πέρασε την μπάλα πάνω από το τείχος και την έστειλε στο δεξί γάμα της εστίας του Πεχλιβανίδη εκεί που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα ο νεαρός γκολκίπερ.
TZAMPAZIS_goal_270313
Η φάση που πυροδότησε όμως την μεγάλη ένταση του αγώνα έγινε δυο λεπτά μετά το γκολ του Τζαμπάζη, με πρωταγωνιστή τον Σαμουηλίδη, ο οποίος κάτι φαίνεται να είπε στον τέταρτο διαιτητή, οποίος το ανέφερε στον διαιτητή και η κίτρινη κάρτα που αντίκρισε ήταν η δεύτερη και σήμαινε αποβολή. Η αποβολή του Σαμουηλίδης έφερε πολλή ένταση και στον αγωνιστικό χώρο και στην κερκίδα και λίγο έλειψε κάποιες ενέργειες να αμαυρώσουν τον τελικό. Οι ψυχραιμότεροι όμως τελικά επιβλήθηκαν και ο τελικός συνεχίστηκε μετά από τετράλεπτη διακοπή και έληξε κανονικά.
Ακολούθησαν οι απονομές πρώτα των ηττημένων με τον αρχηγό της Ροδόπολης να παίρνει το Κύπελλο και τα μετάλλια των συμπαικτών του, ενώ όταν οι αρχηγοί των νικητών Τυχάλας και Ταρπινίδης σήκωσαν την Κούπα στον ουρανό έγινε ένας χαμός από τους παίκτες που πανηγύριζαν έξαλλα, ενώ η σαμπάνια έρρεε άφθονη.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ(Κώστας Ασλανίδης): Πεχλιβανίδης, Σπανίδης, Θωμαΐδης(56΄ Παπαδόπουλος Παν.), Δεβετζής, Μουρουδής, Εμμανουηλίδης, Ζαγκότας(88΄Μωυσίδης), Κουβελόγλου Γ., Σαμουηλίδης, Τάσσιος, Γροσιάνης(65΄ Κουβελόγλου Μαυρ.)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ(Δημήτρης Κεραμάρης): Καστανιώτης, Λιάρας, Αβραμίδης, Παπαδόπουλος(52΄ Σκαπής), Ταρπινίδης, Τυχάλας(46΄ Τάκας), Τσουλχάς, Μεσέρδης Θόδ., Τζαμπάζης, Μεσέρδης Χρ., Κουκούτσης(76΄ Σαλμάς)
Κατηγορία ΕΠΣΣ

EPANOMH_GAZOROS
Οι «μπλε» έμειναν για 9η αγωνιστική χωρίς νίκη, αφού δεν κατάφεραν να νικήσουν ούτε την ουραγό της βαθμολογίας, Αναγέννηση Επανομής, με το τελικό αποτέλεσμα, 0-0, να μαρτυρά εν πολλοίς και την εικόνα του αγώνα.
Ο Εθνικός Γαζώρου έχοντας ν’ αντιμετωπίσει και τις πολλές απουσίες (σ.σ. με τελευταία αυτή της τιμωρίας των 4 αγωνιστικών στον Σωτήρη Κωνσταντινίδη για την αποβολή του στο ματς με τον Ηρακλή) αν και ήταν καλύτερος του αντιπάλου - τουλάχιστον στο πρώτο μέρος όπου παίχθηκε ποδόσφαιρο – δεν κατάφερε να νικήσει και να αποτινάξει το ψυχολογικό βάρος που φυσιολογικά έχουν οι παίκτες της ομάδας, μένοντας τόσες αγωνιστικές χωρίς νίκη.
Το ματς διεξήχθη σ’ έναν καλό αγωνιστικό χώρο και ξεκίνησε με τον Εθνικό να χάνει τεράστια ευκαιρία, όταν έπειτα από φάουλ του Ναλμπάντη, ο Γαϊδαρτζής βρέθηκε αφύλακτος μέσα στην περιοχή, έκανε και το πλασέ, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα Ταταρίδη να αποκρούει ενστικτωδώς σε πρώτο χρόνο και έπειτα ο Νταντάμης να απομακρύνει τον κίνδυνο από την εστία του.
Στο 37’ οι γηπεδούχοι είχαν τη μεγαλύτερη τους ευκαιρία να σκοράρουν, με την μπάλα να «σταματά» στο οριζόντιο δοκάρι, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Νταβίντ Σίλβα και απόκρουση του Βαλσαμάκη.  Αυτή ήταν και η… εικόνα όλου του αγώνα στην Επανομή, μιας και στο β’ μέρος δεν παίχθηκε ποδόσφαιρο αξιώσεων, με τις δύο ομάδες να επιτυγχάνουν ελάχιστες επισκέψεις στην αντίπαλη εστία και έτσι μοιραία έμεινε το ισχνό 0-0.
Με λάθη η διαιτησία του Γκρατσάνη (Τρικάλων) που «κιτρίνισε» τους Παπατζίκο, Παπαστεργίου – Ομπέντ, Ναλμπάντη, Διαμαντίδη και Χαριτίδη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ(Κώστας Βελιτζέλος): Ταταρίδης, Παπατζίκος, Κουλίδης, Τοπούζης, Μπαλασάς (55’ Μπέκα), Σαμουηλίδης, Παπαστεργίου, Ζόσουα Σίλβα, Ντάβιντ Σίλβα (66’ Κουκούλεκης), Μωυσίδης, Νταντάμης (83’ Καρτάλ).
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ(Παναγιώτης Διλμπέρης):  Βαλσαμάκης, Γαϊδαρτζής (69’ Κωνσταντινίδης Β.), Χαριτίδης, Διαμαντίδης (79’ Αγγελακάς), Ομπέντ, Ναλμπάντης, Γκόγκας (57’ Μουσικάκης), Μερεσιώτης, Σαβββίδης, Καπίας, Κουκόλης.

DA_KOSTA_270313
Μ’ ένα γκολ στην αρχή και ένα στο… τέλος ο Πανσερραϊκός κατάφερε να νικήσει την Παναχαϊκή, στο πλαίσιο της εμβόλιμης 30ης αγωνιστικής και εδραίωσε τη θέση του στο γκρουπ των πρωτοπόρων της βαθμολογίας, μένοντας μέσα στον στόχο της ανόδου.
.
του Οδυσσέα Δαρνάκα
Οι «κόκκινοι» παίζοντας με ψυχή, ενώπιον περίπου 1.000 φιλάθλων που αψήφησαν τη βροχή και το εργάσιμο της ημέρας, κατάφεραν να επικρατήσουν μιας ομάδας που πάλεψε όσο μπορούσε στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών και μάλιστα στο τελευταίο λεπτό παρ’ ολίγο να προκαλέσει εμφράγματα, αφού είχε δοκάρι. Τέλος καλό, όλα καλά για τα «Λιοντάρια» που κατάφεραν να κατακτήσουν το απόλυτο των βαθμών στις δύο τελευταίες αγωνιστικές και ευελπιστούν πως θα φύγουν με νίκη και από το γήπεδο της Φυλής, όπου τη Δευτέρα αντιμετωπίζουν τον ουραγό Θρασύβουλο.
Στο αγωνιστικό μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 9ο λεπτό ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ όταν έπειτα από σουτ του Σίμιτς και απόκρουση του Πίτκα, ο Κόντος πήρε το ριμπάουντ και σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει το πέμπτο φετινό του τέρμα.
Η χαρά του γκολ, πάντως, δεν κράτησε αρκετά, μιας και οι Πατρινοί ισοφάρισαν στο 30ο λεπτό με τον Βάντερσον να βγαίνει στην πλάτη της σερραϊκής άμυνας που «κόλλησε», εκτιμώντας πως ο Βραζιλιάνος ήταν σε θέση οφσάιντ, με τον τελευταίο να πλασάρει ανενόχλητος τον Κουτζαβασίλη για το 1-1. Με την… σέντρα, μάλιστα, λίγο έλειψε να γίνει η ολική ανατροπή, όταν ο Κουτζαβασίλης πήγε να τριπλάρει τον Ν’ Τζιοντό, ο τελευταίος του πήρε την μπάλα, όμως ο έμπειρος γκολκίπερ με… τάκλιν κατάφερε να διώξει τον κίνδυνο και παράλληλα την απόλυτη καταστροφή για την ομάδα του.
Στην ανάπαυλα ο προπονητής των «λιονταριών», Μιχάλης Γρηγορίου έβαλε τον Πορτογάλο Ντα Κόστα στη θέση του ανέτοιμου Σίμιτς και αυτός τον δικαίωσε μιας και στο 82ο λεπτό ο έμπειρος μεσοεπιθετικός «μυρίστηκε» το γκολ, αφού έπειτα από πάσα του Γκουγκουλιά και σουτ του Τσούτση, ο Πίτκας απέκρουσε και ο επερχόμενος Ντα Κόστα δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, εν μέσω ξέφρενων πανηγυρισμών.
Τα χαμόγελα της επιτυχίας, πάντως, λίγο έλειψε να σβηστούν από τα πρόσωπα των παικτών στο 92’ όταν η κεφαλιά του Ν’ Τζιοντό «σταμάτησε» στο αριστερό δοκάρι, βάζοντας την καρδιά όλων στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών στη θέση της, μιας και αμέσως μετά ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα.
Με λάθη η διαιτησία του Σελίμου (Λακωνίας), που «κιτρίνισε» τους Τσούτση, Κόντο και Παντελιάδη.
.
.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Τριανταφύλλου Δ., Παντελιάδης, Παρασκευαΐδης, Καρασαλίδης, Τριανταφύλλου Κ. (73’ Τοντόροφ), Τσιμίκας, Στεφανίδης (60’ Γκουγκουλιάς), Τσούτσης, Σίμιτς (46’ Ντα Κόστα), Κόντος.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Άγγελος Διγκόζης): Πίτκας, Βάντερσον, Ν' Τζιοντό, Τέλλος, Κοιλιάρας Δ. (79’ Κωνσταντινίδης), Γκούρτσας, Σπίνουλας, Καραμανλής, Κοιλιάρας Γ. (90’ Γεωργίου), Ρεκλείτης (87’ Νίλτον), Παμπόε.

THEO_030213
Συγκινητική επιστολή γεμάτη ευχαριστώ έστειλε η κόρη Πέτρου Θεοδωρίδη, Μόνα Θεοδωρίδου, προς την ομάδα και τους φιλάθλους του Che Guevara Club.
Αναλυτικά η επιστολή:
“Ευχαριστούμε από τα βάθη της καρδιάς μας για τις προσευχές σας .
Ευχαριστούμε που παίζετε μπάλα για τον μπαμπά μου.
Είμαι σίγουρη πως όταν συνέλθει το πρώτο και μοναδικό πράγμα που θα ρωτήσει είναι για εσάς, για την ομαδάρα του.
Τόσα χρόνια που ασχολείται ο μπαμπάς μου με το ποδόσφαιρο, είναι η πρώτη φορά που πραγματικά το αγάπησα.
Για χάρη σας και για χάρη των οπαδών του ΤΣΕ ΓΚΕΒΑΡΑ CLUB
Ευχαριστώ όλους όσους νοιάζονται για τον ΠΕΤΡΟ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ!
Ευχαριστώ και αυτούς που δήθεν νοιάζονται ……
Ο μπαμπάς μου ζει και παλεύει .
Παλέψτε κι εσείς !
Μόνα Θεοδωρίδου”

footl_l
Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της 13ς αγωνιστικής της Football League, με τον Πανσερραϊκό να αγωνίζεται τη Δευτέρα 01/04, στη Φυλή, κόντρα στον Θρασύβουλο στις 19:00 με τηλεοπτική κάλυψη από τον OTE TV. Από την άλλη ο Εθνικός Γαζώρου υποδέχεται την Κυριακή 31/3, στις 17:00,  την Αναγέννηση Γιαννιτσών.

Error: No articles to display

O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

« Οκτώβριος 2019 »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30