Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Σάββατο, 30 Μάρτιος 2019
Με τον βαθμό της ισοπαλίας επιστρέφει από την Ξάνθη ο Απόλλωνας Παραλιμνίου. Ένα αποτέλεσμα που δεν αφήνει ικανοποιημένο το σύνολο του Παύλου Δημητρίου , που είχε στόχο την νίκη. Ο Απόλλωνας έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο, ήταν καλός στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού ωστόσο δεν κατάφερε να φύγει με τους τρείς βαθμούς της νίκης από την έδρα του Ορφέα.
Οι Σερραίοι ταξίδεψαν στην Ξάνθη με τις 3 σημαντικές απουσίες αυτές των Κώστα Τριανταφύλλου, Σάκη Μουτεσίδη και Παναγιώτη Σιψή. Αντίθετα στην αποστολή συμπεριλήφθηκαν ο στρατευμένος Μπονέρης και ο Diallo που δεν ήταν 100% έτοιμος από τον τραυματισμό που τον ταλαιπωρεί τον τελευταίο καιρό.
Ο Βασίλης Καρυοφύλλης είχε δοκάρι στο 23ο λεπτό σε μια περίπτωση που θα μπορούσαν να μπουν σε θέση οδηγού οι φιλοξενούμενοι.
Ο Ορφέας ευτύχησε να προηγηθεί στο 32o λεπτό με αυτογκόλ του Νικολαΐδη, σε μία άτυχη στιγμή για τον ίδιο και για τον Απόλλωνα, μετά από εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά προς τα πίσω. Οι παίκτες του Απόλλωνα αντέδρασαν άμεσα, καταφέρνοντας να ισοφαρίσουν πριν την λήξη του ημιχρόνου, με τον Κουτζαβασίλη να βρίσκει δίχτυα με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Τσαούση. Στη συνέχεια και μέχρι την λήξη του ημιχρόνου ο Β. Καρυοφύλλης είχε ακόμα μία ευκαιρία να σκοράρει.
Στο Β’ ημίχρονο ο Απόλλωνας ανέβασε την απόδοση του, με την πρώτη χαμένη ευκαιρία να καταγράφεται στο 47ο λεπτό της από τον Τσαούση που σήμερα αγωνίστηκε στα αριστερά της επίθεσης. Ο ίδιος παίκτης είχε καλό σουτ στο 63ο λεπτό το οποίο κατέληξε λίγο άουτ, πριν αφήσει την θέση του στον Ντιαλλό.
O Απόλλων είχε από εκεί και πέρα ένα νεκρό διάστημα πριν κάνει τη τελευταία του προσπάθεια για να φύγει νικητής.
Στο 76ο λεπτό ο Ορφέας άγγιξε το γκολ όταν σε μακρινή εκτέλεση φάουλ, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γουναρίδη.
Ο Λιάρας ήταν ο παίκτης που κατάφερε να βρεθεί κοντά στο να κάνει την ανατροπή, αλλά σε δύο περιπτώσεις η μπάλα δεν κατέληξε στα αντίπαλα δίχτυα.
Την άλλη Κυριακή ο Απόλλων δίνει το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Ασπίς Ξάνθης για την φετινή σεζόν. Η διοίκηση του Απόλλωνα καλεί όλους τους Σερραίους φιλάθλους να τιμήσουν με την παρουσίας τους την ομάδα.
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ(Μπ. Χατζημεστής): Ρούφος, Χασάνογλου(46′ Καλλίδης), Χακή Τζαμπάζ, Καρκατζάνης, Κατρανίτσας, Σουκρήογλου, Μαυρόπουλος, Τορομανίδης, Χαλίλ Τανζού(90΄Βουλγαρίδης), Πασχαλάκης(88′ Αραμπατζής), Καραγκιόζης Γ.(65′ Μπουνταγκίδης)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ(Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Δ. Τριανταφύλλου, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Λιάρας, Νικολαΐδης, Ζυγκερίδης(78′ Ι.Καρυφύλλης), Β.Καρυοφύλλης, Τσαούσης(62′ Ντιαλό - 89′ λ.τρ. Γκόλιας)

Κατηγορία Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
«Έχουμε φτάσει σε ένα καλό επίπεδο ποδοσφαίρου και όλα τα παιδιά στην ομάδα, γνωρίζουν τους ρόλους τους, είναι δεμένοι και αποδίδουν κάθε Κυριακή αυτό που δουλεύουμε μέσα στην εβδομάδα και τις καθημερινές προπονήσεις. Περάσαμε 2-3 δύσκολα διαστήματα όλη την χρονιά, όπως το τελευταίο, με αρκετές απουσίες από τραυματισμούς και τιμωρίες. Στο ματς με τον Εθνικό, μετά από καιρό θα είμαστε σχεδόν, πλήρεις.
Δεν έχουμε την πολυτέλεια, να χάνουμε ποδοσφαιριστές αλλά μαζί με τον Ηλία και τον Δημήτρη, προσπαθούμε να δώσουμε χώρο και σε παιδιά που έρχονται από πίσω και είναι ικανά να βοηθήσουν τον Πανσερραϊκό και τώρα και στο μέλλον. Υπήρχαν ματς τον περασμένο μήνα, που ο μέσος όρος ηλικίας μας, ήταν κάτω από 20 χρονών, με αθλητές που πρώτη φορά έπαιζαν βασικοί σε δυνατό πρωτάθλημα. Δεν λέμε ότι παίζουμε καταπληκτικά αλλά έγιναν βήματα, ώστε η ομάδα να αποκτήσει εμπειρίες και να πάρει αποτελέσματα.
Είμαι χρόνια στο Σερραϊκό ποδόσφαιρο και μπορώ να πω ανεξαρτήτως φανέλας, ότι τα τοπικά ντέρμπι είναι πάντα ιδιαίτερα. Μπορεί να μας χωρίζουν αρκετοί βαθμοί και ποιότητα από το Σιδηρόκαστρο, όμως ο Εθνικός έρχεται από το 3-0 με το Άβατο που έκανε αίσθηση και αν δεν είμαστε σοβαροί, τότε ο αντίπαλος μπορεί να το εκμεταλλευτεί.
Πιστεύω ότι η ομάδα θα κάνει 3Χ3 στους τελευταίους αγώνες και θα εκμεταλλευτεί πλήρως την δυνατότητα, να βρίσκεται στην 3η θέση. Μετά την τελευταία ήττα του Παραλίμνιου, από τα δικά μας πόδια, εξαρτάται που θα τερματίσουμε.»

Επιστολή διαμαρτυρίας απέστειλε στην ιστοσελίδα μας η Διοίκηση του Ολυμπιακού Λευκώνα, με την οποία καταγγέλλει την Διοίκηση της ΕΠΣΣ, για την μεροληπτική-εχθρική στάση της, τις πολλές αδικίες εις βάρος του ιστορικού σωματείου του Λευκώνα, αλλά και την υπερβολική αυστηρότητα με την οποία τιμωρούνται οι ποδοσφαιριστές του. Κι όλα αυτά ξεκίνησαν στις αρχές του 2017, ενώ τονίζει ότι αν η ομάδα υποβιβασθεί θα ευθύνονται άλλοι, υπογραμμίζοντας όμως ότι όλοι μαζί στον Λευκώνα θα καταβάλλουν προσπάθεια για να τα ξεπεράσουν όλα.

Αναλυτικά η επιστολή:

01 LEFKON GRAMMA
.
02 LEFKON GRAMMA

Κατηγορία ΕΠΣΣ

Παρακολουθήστε από το Serresgoal.gr, το αγαπημένο σας Λεπτό Προς Λεπτό, με πλήρη, έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωση όλων των αγώνων, που θα διεξαχθούν σήμερα Σάββατο 30 Μαρτίου 2019, για την Επίλεκτη(2η αγων.-Play Off και Play Out), την Ανώτερη κατηγορία(4η αγων.-Play Off και Play Out), αλλά και τη Β' κατηγορία(20η αγων., 3ος γύρος), με ώρα έναρξης τις 16:00

Η ανανέωση της ιστοσελίδας μας γίνεται με το κουμπί F5 ή με τον κλασσικό τρόπο(επιλογή διεύθυνσης και enter)...

* Μαύρο χρώμα... σε εξέλιξη…
** Κόκκινο χρώμα... σε εξέλιξη με γκολ… σε παρένθεση το ημίχρονο...
*** Γαλάζιο χρώμα... τελικά αποτελέσματα…

G GAVRIHLIDHS

Αναλυτικά:

ΣΑΒΒΑΤΟ  30/03/2019 - 04:00 μμ

Γ' ΕΘΝΙΚΗ - Α' ΟΜΙΛΟΣ(24η Αγων.)
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ.....1-1 (1-1)
Σκόρερ: 28' (αυτ.) Νικολαΐδης - 41' Κουτζαβασίλης
Διαιτητές: Παρχαρίδης(Δράμας), Καραγιάννης, Καρακασίδης(Θράκης)

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF(2η αγων.)
(Αερ.Α΄) SERRES 1800-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ.....3-1 (1-0)

Ιατρικό προσωπικό: Μαλούδης Γεώργιος

ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(4η αγων.)
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ.....3-2 (2-0)
Σκόρερ: 12' Δήμου, 45'+ Νάτσιος Π., 81' Γάδος - 59', 67' Μητκώνης
Διαιτητές: Φωτιάδης, Φράγκαλας Ρ., Παντελέρης
Ιατρικό προσωπικό: Πασχαλίδου Χριστίνα

ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OUT(3η αγων.)
ΑΓΚΙΣΤΡΟ-ΧΡΙΣΤΟΣ.....1-0 (0-0)
Σκόρερ: 90'+ Καραγκιαβουρίδης
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Μαυρίδης, Βογιατζής
Ιατρικό προσωπικό: Δίγκα Στέλλα

ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(4η αγων.)
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ-Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ.....2-0 (0-0)
Σκόρερ: 48'(π) Σκεντέρι, 71' Τσακμάκης
Διαιτητές: Δαουλτζής, Σώμης, Δουλγέρης
Ιατρικό προσωπικό: Γκαβανόζης Αναστ.,

ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OUT(4η αγων.)
Ιατρικό προσωπικό: Μητρόπουλος Νικόλαος

Β’ ΕΠΣΣ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ(20η αγων. - 3ος γύρος)
(Σκοτούσσα)ΠΟΣ 2000-ΙΩΝΙΚΟΣ.....2-0 (0-0)
Σκόρερ: 48' Γιαννακίδης, 78' Νταλίπ
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Μπεριντζής, Χατζηαθανασίου
Ιατρικό προσωπικό: Φούρναρη Κυριακή
ΧΑΡΟΠΟ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ………..ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ

Β’ ΕΠΣΣ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ(20η αγων. - 3ος γύρος)
ΠΕΠΟΝΙΑ-ΨΥΧΙΚΟ.....5-2 (3-2)
Σκόρερ: 13' Φυλαχτούδης, 21' Αλιατίδης, 49' Δαφνοτίδης, 80' Πετρίδης, 87' Αντωνογλούδης - 22' ..., 41' Μετούσι

Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπάτσιος, Βασάκης, Καραμανίδης Ι.

ΡΕΠΟ: ΚΕΡΚΙΝΗ, ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ, ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ, ΟΙΝΟΥΣΑ

O Thomas Gkoutzias δηλώνει αισιόδοξος για τον τελικό στόχο της αγαπημένης του ομάδας, που δεν είναι άλλος από την παραμονή!

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

Ξέρουμε ότι τα χρονικά περιθώρια στενεύουν αλλά αυτό δεν πρέπει να μας αγχώνει. Αποδείξαμε στο προηγούμενο ματς ότι με την δουλειά και το κλίμα οικογένειας που έχουμε στα αποδυτήρια μπορούμε να ξεπεράσουμε κάθε εμπόδιο! Είμαστε σίγουροι ότι θα έρθουν και αλλά καλά αποτελέσματα. Εδώ που φτάσαμε βλέπουμε κάθε ματς ξεχωριστά, δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε κάποιο γιατί όλα είναι σαν τελικός για εμάς!
Στο χέρι μας είναι να πετύχουμε τον στόχο!