Φωτο αρχείου: από προηγούμενη κλήρωση στα γραφεία της ΕΠΣΣ. Διακρίνονται τα μέλη του ΔΣ της ΕΠΣΣ, Τάσος Χιντερίδης και Στέλιος Μετσιμενίδης...

Πραγματοποιήθηκε πριν από λίγο στα Γραφεία της διοργανώτριας αρχής, η κλήρωση για τα Play Off και Play Out που θα αναδείξουν τις ομάδες που θα κερδίσουν τα 3 πολύτιμα εισιτήρια για την άνοδο στην Επίλεκτη. Οι αγώνες ξεκινούν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 16 και 17 Μαρτίου 2019.
 
Αναλυτικά η κλήρωση ανά όμιλο: 
 
PLAY OFF (A΄ΟΜΙΛΟΣ)
1η Αγωνιστική
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΑΜΜΟΥΔΙΑ - Κ 17/3
ΡΟΔΟΠΟΛΗ - ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ - Σ 16/3
Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ - Σ 16/3
2η Αγωνιστική
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ - ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ - Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ
3η Αγωνιστική
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ - ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ - Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ
4η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ - ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ
Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΑΜΜΟΥΔΙΑ
5η Αγωνιστική
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ - ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
 
PLAY OFF (B' ΟΜΙΛΟΣ)
1η Αγωνιστική
N.ZIXNH - ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ - Κ 17/3
ΠΡΩΤΗ - Π.Σ ΣΕΡΡΕΣ - Κ 17/3
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ - Κ 17/3
2η Αγωνιστική
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ - ΠΡΩΤΗ
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ - N.ZIXNH
Π.Σ ΣΕΡΡΕΣ - ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
3η Αγωνιστική
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
Π.Σ ΣΕΡΡΕΣ - N.ZIXNH
ΠΡΩΤΗ - ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
4η Αγωνιστική
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ - Π.Σ ΣΕΡΡΕΣ
N.ZIXNH - ΠΡΩΤΗ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
5η Αγωνιστική
Π.Σ ΣΕΡΡΕΣ - ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
ΠΡΩΤΗ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - N.ZIXNH
  
PLAY OUT (Α΄ΟΜΙΛΟΣ)
1η Αγωνιστική
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - Σ 16/3
ΑΓΚΙΣΤΡΟ - ΚΕΡΚΙΝΗ - Σ 16/3
Ρεπό - ΚΑΡΠΕΡΗ
2η Αγωνιστική
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - ΑΓΚΙΣΤΡΟ
ΚΕΡΚΙΝΗ - ΚΑΡΠΕΡΗ
Ρεπό - ΧΡΙΣΤΟΣ
3η Αγωνιστική
ΑΓΚΙΣΤΡΟ - ΧΡΙΣΤΟΣ
ΚΑΡΠΕΡΗ - ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
Ρεπό - ΚΕΡΚΙΝΗ
4η Αγωνιστική
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΚΑΡΠΕΡΗ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - ΚΕΡΚΙΝΗ
Ρεπό - ΑΓΚΙΣΤΡΟ
5η Αγωνιστική
ΚΕΡΚΙΝΗ - ΧΡΙΣΤΟΣ
ΚΑΡΠΕΡΗ - ΑΓΚΙΣΤΡΟ
Ρεπό - ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
 
PLAY OUT (Β' ΟΜΙΛΟΣ)
1η Αγωνιστική
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ - Σ 16/3
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ - ΚΟΡΜΙΣΤΑ - Κ 17/3
Ρεπό - ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
2η Αγωνιστική
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΚΟΡΜΙΣΤΑ - ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
Ρεπό - ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ
3η Αγωνιστική
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ - ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ - ΠΗΓΑΣΟΣ
Ρεπό - ΚΟΡΜΙΣΤΑ
4η Αγωνιστική
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ - ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΚΟΡΜΙΣΤΑ
Ρεπό - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
5η Αγωνιστική
ΚΟΡΜΙΣΤΑ - ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
Ρεπό - ΠΗΓΑΣΟΣ
   
 
 
 
 
Με εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος της Ανώτερης κατηγορίας, καθώς στον Α’ όμιλο ο Ηρακλής Αμμουδιάς γνώρισε την πρώτη του φετινή ήττα στο Χριστός από την τοπική Νίκη με 2-1 και υποχώρησε στην δεύτερη θέση, ενώ μόνος πρώτος τερμάτισε ο Διγενής Άνω Ποροΐων. 
Στον Β’ όμιλο η ΠΑΕ Αγίου Πνεύματος έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στην Παλαιοκώμη κόντρα στην ουραγό Δόξα και υποχώρησε στην 5η θέση, ενώ στην πρώτη θέση, τερμάτισε ο Εθνικός Ροδολίβους που πέρασε νικηφόρα από τις Σέρρες επικρατώντας με 2-0 του Πήγασου.
Με τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε η Ανώτερη κατηγορία κι έγινε γνωστό ποιες ομάδες θα συμμετέχουν στις πρώτες εξάδες του Α’ και του Β’ ομίλου που θα παλέψουν για την μία θέση ανά όμιλο που οδηγεί στην απ’ ευθείας άνοδο στην Επίλεκτη κατηγορία, ενώ ο τρίτος της συνολικής κατάταξης στην Ανώτερη κατηγορία που θα προκύψει από το μπαράζ των δυο δεύτερων θα δώσει αγώνα μπαράζ με τον δέκατο της Επίλεκτης για μια θέση στην Ελίτ του Σερραϊκού ποδοσφαίρου, αφού αυτά προβλέπονται από την συμπληρωματική προκήρυξη που έδωσε στην δημοσιότητα πριν λίγες μέρες η διοργανώτρια αρχή(περίπτωση που υποβιβάζεται μία ομάδα από την Γ' Εθνική).
Από την άλλη στην μάχη για την σωτηρία θα σωθούν οι 3 πρώτοι της πεντάδας των Play Out, αφού υποβιβάζονται οι δυο τελευταίοι ανά όμιλο(4 ομάδες συνολικά).
Σε γενικές γραμμές οι μάχες προβλέπονται αμφίρροπες και πολύ ενδιαφέρουσες, αφού οι διαφορές μεταξύ των ομάδων είναι μεγάλες. 
 
Αναλυτικά: 
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - PLAY OFF 
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ......7
ΑΜΜΟΥΔΙΑ.........6
ΡΟΔΟΠΟΛΗ........3
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ......1
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ....1
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ.....0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - PLAY OUT
ΚΕΡΚΙΝΗ..........7
ΧΡΙΣΤΟΣ..........4
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ....3
ΚΑΡΠΕΡΗ.........1
ΑΓΚΙΣΤΡΟ........0
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - PLAY OFF 
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ......5
ΠΡΩΤΗ..............5
ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ........3
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018...3
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ...3 
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ.......0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - PLAY OUT
ΠΗΓΑΣΟΣ..........7
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ......6
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ....3
ΚΟΡΜΙΣΤΑ........2
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ...0
 
Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:
 
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – A’ ΟΜΙΛΟΣ(22η αγων.)
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΚΕΡΚΙΝΗ....3-1 (0-1)
Σκόρερ: 47' Γκότσικας, 63' Λιάπης, 85' Καμπούρης - 29' Μανόλεφ
Διαιτητές: Φράγκαλας Ρ., Παπαποστόλου, Πούλιος Ι.
Ιατρικό προσωπικό: Δίγκα Στέλλα
ΧΡΙΣΤΟΣ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ....2-1 (2-0)
Σκόρερ: 29' Τζήμας, 31' Κιουτσιούκης - 93' Γκάλιος Ν.
Διαιτητές: Μπάτσιος, Φραγκάκης, Μπεριντζής
Ιατρικό προσωπικό: Ιατρός ομάδας
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ-ΝEΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ....3-2 (1-1)
Σκόρερ: 27', 61', 70' Νικόλοφ - 41' αυτογκόλ, 73' Μαλετσκάνοφ
Διαιτητές: Κρυωνάς, Χολάνης, Τούτκας
Ιατρικό προσωπικό: Πασχαλίδου Χριστίνα
ΚΑΡΠΕΡΗ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ....2-2 (0-0)
Σκόρερ: 67'(π) Πλατνάρης Αθ., 88' Κουκουζέλης - 58' Χαβαλές, 64'(π) Καραμάνης
Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Πούλιος Αντ., Μπομπόγιας
Ιατρικό προσωπικό: Μοσχάκη Σωτηρία
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ....0-2 (0-0)
Σκόρερ: 49', 64' Παπαδόπουλος
Διαιτητές: Πετρίδης, Ντεμάι, Μπάρμπας
Ιατρικό προσωπικό:
 
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ(22η αγων.)
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΜΕΣΣΟΛΑΚΚΙΑ....0-0
Σκόρερ:
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Αρχοντογιάννης Γ., Τσίκου
Ιατρικό προσωπικό: Στεργιανού Άννα
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ....1-1 (0-0)
Σκόρερ: 48' Μπομπλιάνης - 50' Τσίκος
Διαιτητές: Γαβριήλ, Καραμανίδης Ι., Καραμανίδης Σ.
Ιατρικό προσωπικό: Ματενόγλου Δέσποινα
(Ομ.Α)ΠΗΓΑΣΟΣ-ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ....0-2 (0-1)
Σκόρερ: 18' Χατζηδάφνης, 74' Βατίτσης
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Βασάκης, Κιοσσές
Ιατρικό προσωπικό: Μητρόπουλος Νικόλαος
ΠΡΩΤΗ-ΚΟΡΜΙΣΤΑ....1-0 (1-0)
Σκόρερ: 43' Γκρέτσα
Διαιτητές: Παγωνάς, Χατζηαθανασίου, Σαββάτης
Ιατρικό προσωπικό: Ιατρός ομάδας
ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ....3-1 (1-0)
Σκόρερ: 27', 71' Καδής, 67' Στεφάνογλου - 88' Ταρπινίδης
Διαιτητές: Καρασάββας, Βουρλιάκης, Μαρλά
Ιατρικό προσωπικό: Παπαδόπουλος Νάσος
 
Ρεπό: ΑΓΚΙΣΤΡΟ ΝΙΓΡΙΤΑ 2018  
 
Το ερχόμενο Σάββατο 9 Μαρτίου ολοκληρώνεται η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Ανώτερης κατηγορίας και με βάση την κατάταξη των ομάδων θα ακολουθήσουν οι αγώνες των Paly Off(πρώτη εξάδα-ανά όμιλο), για την ανάδειξη των πρωταθλητών που θα κερδίσουν το εισιτήριο της ανόδου στην Επίλεκτη κατηγορία, ενώ κατά τα φαινόμενα και ένα τρίτο εισιτήριο θα διεκδικήσει ο τρίτος της γενικής κατάταξης της Ανώτερης κατηγορίας με την ομάδα που θα καταταγεί στην 10η θέση της τελικής βαθμολογίας της Επίλεκτης κατηγορίας.
Από την άλλη υποβιβάζονται στη Β΄ Κατηγορία οι τέσσερις(4) τελευταίες οµάδες της τελικής ενιαίας κατάταξης της Κατηγορίας αυτής, δηλαδή οι δύο τελευταίες οµάδες κάθε οµίλου.
Η κλήρωση των Play Off και των Play Out της Ανώτερης Κατηγορίας θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της ΕΠΣ Σερρών την ερχόμενη Τρίτη 12 Μαρτίου, στις 19:30
 
 

Εύκολο απόγευμα για τον Άρη στην Πρώτη καθώς επιβλήθηκε με 5-0 της Δόξας Παλαιοκώμης, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής και ανέβηκε στην δεύτερη θέση, παρέα με την ΠΑΕ Αγίου Πνεύματος, μια ανάσα από την κορυφή, αφού είναι έναν πόντο πίσω από τον Εθνικό Ροδολίβους που προπορεύεται.

2019 02 27 PROTH PALAIOKOH

ΦΩΤΟ: πανηγύρια για το 2-0 που πέτυχε ο Νίκος Τσιφούτης ο οποίος είναι χαμένος στις αγκαλιές των συμπαικτών του...

"Καταιγίδα οι Μικροί" του Πήγασου, αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο, φιλοδώρησαν με 5 γκολ τον Ατρόμητο Βαλτοτοπίου, εκμεταλλευόμενοι στο έπακρο και τις σημαντικές απουσίες των φιλοξενούμενων.
Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Νίκος Τσιφούτης που πέτυχε τρία γκολ.

Η σειρά των γκολ:

07', 1-0: Πούλιος 
51', 2-0: Τσιφούτης
53', 3-0: Διαμαντής
85', 4-0: Τσιφούτης
90', 5-0: Τσιφούτης

P2164894
ΠΗΓΑΣΟΣ
P2164893
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΛΤΟΤΟΠΙΟΥ
 
Οι αρχικές ενδεκάδες:
 
ΠΗΓΑΣΟΣ(Στρ. Κιουτσεκτσίδης): Θεοδώρογλου, Μητρόπουλος, Φάκης, Αδαμίδης, Ιντούδης, Πούλιος, Τσιφούτης, Στεργιάδης, Διαμαντής, Καρατλίδης, Ζιάκας
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΛΤΟΤΟΠΙΟΥ: Μηλάρης Γ., Νικολαΐδης, Παράσχος, Ρίζος, Μάρκος, Κίσπα. Χασιωτάκης, Κίστα Κ., Μοσκοφίδης, Μηλάρης Χρ., Καραμβαλάσης
Prev Next
BP ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - AUTO GAS
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
STUDIO FOTO KLIK
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ 2019... ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ...

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Ιούλιος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΣΕΡΡΑΪΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ… ΕΝΝΕΑ(9) ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ…

Ιουλ 18, 2019

ΣΕΡΡΑΪΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ… ΕΝΝΕΑ(9) ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ…

Ανακοινώθηκαν σήμερα, Τετάρτη 17 Ιουλίου 2019,  από την κεντρική Επιτρ...